Numer katalogowy: 69

Andrzej Czarnacki(ur. 1968)

Wiązania tensoryczne, 2004-2010

olej / płótno
60 × 85 cm
na odwrociu opisany na nalepce: wiązania tensoryczne | olej na płótnie, 2004–2010, 85 × 60 cm

Andrzej Czarnacki: Skłonność uparta, Muzeum Sztuki w Łodzi, 2015.

Cena: 28 000 PLN

Andrzej Czarnacki studiował na Akademiach Sztuk Pięknych w Gdańsku i Krakowie (dyplom w pracowni Jerzego Nowosielskiego). Do 2001 wykładał na krakowskiej ASP. Czarnacki skupia się na łączeniu zagadnień wizualnych z rozważaniami natury filozoficznej oraz fizjologią postrzegania. Posługuje się różnymi mediami – od rysunku i malarstwa na płótnie po instalację, performance i tekst. Swoje prace określa mianem „dzieł tensorycznych”, czyli opowiadających o naporze dynamicznej rzeczywistości na podmiotowość każdego z nas.