Andrzej Nowacki(ur. 1953)

22.08.07, 2007

akryl, relief, technika własna / płyta
100 × 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 22.08.07 |
A. NOWACKI | 2007

Cena wylicytowana: Obiekt niedostępny

Andrzej Nowacki w 1977 roku wyjechał z Polski, aby studiować języki skandynawskie w Göteborgu, następnie germanistykę i historię sztuki w Innsbrucku. Na początku lat 80. nawiązał wieloletnią znajomość z Henrykiem Stażewskim, która wywarła duży wpływ na jego twórczość artystyczną. Jego pierwsza wystawa indywidualna odbyła się w Berlinie Zachodnim w Galerii Pommersfelde w 1987 roku. W 1988 roku Nowacki zaczął tworzyć pierwsze geometryczne reliefy. W połowie lat 90. artysta nawiązał współpracę z berlińską galerią Heinza Teufla – czołowej w Europie galerii sztuki konkretnej. W latach 1997, 1998, 2000 i 2001 uczestniczył w międzynarodowych plenerach „spod znaku geometrii” w Okunince oraz poplenerowych wystawach w Muzeum Okręgowym w Chełmnie. W 1999 roku wyjeżdża do USA na zaproszenie kolekcjonerów sztuki w New Jersey i tworzy nowy cykl reliefów W 2001 roku otrzymał roczne stypendium Fundacji Pollock-Krasner w Nowym Jorku. Od roku 2000, zainspirowany twórczością Antonina Calderary i Bridget Rileva, skupił się na świetle i poetyce barw tworząc reliefy liniowe.