„…Malarz to ktoś, kto wyraża ułamki rzeczywistości, jakie przechodzą mu przez umysł. I nie chodzi tu o ilustracje rzeczywistości; wielu artystów ilustruje teraźniejszość, przeszłość lub przyszłość. Jestem czarownikiem mych myśli… W malarstwie otaczają mnie moje własne znaki… „ – Bogdan Korczowski.

Bogdan Korczowski urodził się w Krakowie. Znany jest jako miłośnik twórczości i postawy artystycznej Tadeusza Kantora.  W roku 1978 ukończył grafikę w pracowni W. Kunza, na krakowskiej ASP. Debiutowal na festiwalu „Nowa Ruda” w 1974 roku z performance „Biały Rower” jako hommage dla Marcela Duchamp’a. Od 1980 roku mieszka i tworzy w Paryżu, gdzie w 1985 ukończył Ecole Supérieure des Beaux-Arts, w pracowni A. Hadada. Pod koniec lat 80. podróżował po Stanach Zjednoczonych, gdzie był jednocześnie stypendystą Fundacji Pollock-Krasner.

Polskiej publiczności Korczowski objawił się dopiero w 1989, kiedy prezentował swe prace na indywidualnej wystawie w warszawskiej Galerii Zachęta. Wystawa ta byla świadectwem, że mimo swojego debiutu jako performer oraz ogólnej tendencji sztuki współczesnej do eksperymentowania z nowymi technikami, Bogdan Korczowski pozostawał od początku wierny najbardziej tradycyjnej materii malarskiej. W 1998 roku Instytut Polski w Paryżu zorganizował retrospektywna wystawę artysty. W 2010 roku na natomiast krakowska Cricoteka wystawiła autorska kolekcje zdjec ze spektakli teatru Tadeusza Kantora zrealizowanych przez Bogdana Korczowskiego. W Paryżu artysta przez dwadzieścia lat artysta współpracował i regularnie wystawiał w Galerii Nicole Ferry. Paryska krytyk sztuki Muriel Carbonnet, pisząc o malarstwie Korczowskiego, nazywa je „prawdziwym chromatycznym pijaństwem”

UŁAMKI RZECZYWISTOŚCi. Bogdan Korczowski 
4 października 2022 (wtorek), g. 19:00
ul. Złota 48/54 00-120 Warszawa
Galeria Domu Aukcyjnego Libra

W trakcie wernisażu na naszych Gości czekać będzie wino.

Wystawa zakończona będzie aukcją, która odbędzie się
14 października o godz. 19:00.

Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
online free course
download samsung firmware
Free Download WordPress Themes
lynda course free download