Paweł Kałużyńskiur. 1979

Palmy, 2019

olej, akryl, szkliwo / płótno

100 × 80cm

sygnowany, datowany i opisany odwrociu śr.d.: Paweł Kałużyński 2019 | „Palmy” | olej / akryl / szkliwo

sygnowany wzdłuż prawej krawędzi: Kałużynski

Cena: 5 500 PLN

Paweł Kałużyński studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pod kierownictwem prof. Mariana Czapli przygotował w 2005 roku dyplom malarski, składający się z cyklu pejzaży. Równolegle zajmował się grafiką pod okiem prof. Rafała Strenta oraz rysunkiem w pracowni prof. Marka Wyrzykowskiego oraz pogłębiał swoją wiedzę teoretyczną na Wydziale Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego.