Numer katalogowy: 61

Piotr Krzymowskiur. 1989

Wierzę, że mogę sobie wyobrazić kolor, którego nigdy wcześniej nie widziałem, 2017

wydruk / archiwalny papier Hahnemühle, skan filmu 16mm zniszczonego podczas obróbki termicznej, ed. 3 + 2 AP

60 × 42 cm

82 × 57 cm (w oprawie)

sygnowany i datowany p.d.: Piotr Krzymowski 2017

opisany l.g.: 1.3.

Wystawy:

Whitechapel Gallery, Londyn, 2011

CCA, Glasgow, 2013

Art Basel Miami, 2016

L’Étrangere Gallery, Londyn, 2017

Cena: 6 500 PLN

Piotr Krzymowski urodził się w Darłowie, ale dorastał w Warszawie, dokąd jego rodzina przeprowadziła się w 2001 roku. Mieszka i pracuje w Londynie. Tam również studiował w Central Saint Martins College of Art and Design. Swoje prace wystawiał m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce, Rosji, Tajwanie i Korei Południowej. Tworzy kolaże, grafiki i filmy. Często podejmuje współpracę z domami mody. Inspiracje czerpie z przeszłości. Został okrzyknięty jednym z 30 najbardziej obiecujących absolwentów Central Saint Martins College of Art and Design.