Włodzimierz Pawlakur. 1957

Wierzba Staszkowi i Nel, 1983

olej / płótno

80 × 70 cm

sygnowany i opisany na krośnie śr.g.: WŁODZIMIERZ PAWLAK 80×70 WIERZBA STASIOWI I NEL

datowany na krośnie p.g.: 1983

Cena: 47 000 PLN

Prezentowana praca jest jedną z najstarszych zachowanych prac Włodzimierza Pawlaka, powstała jeszcze podczas jego studiów na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Rajmunda Ziemskiego. Praca powstała pod wpływem inspiracji filmem „W pustyni i w puszczy” z 1973 roku. Zarazem jest to jedna z najwcześniejszych powstałych prac artysty w ramach działania Gruppy, pokazujących linię programową i drogę ekspresji późniejszych prac artysty.