fbpx
×
How to Buy

 

Aukcje dzieł sztuki

W ciągu roku organizujemy 4 główne aukcje, każdą poprzedzają staranne i długotrwałe przygotowania. Takie kompleksowe podejście gwarantuje niezaprzeczalną unikalność oferowanych obiektów oraz indywidualne podejście do każdego z nich. Wybrane przez nas dzieła sztuki traktowane są z należytą uwagą i starannością, oferowane precyzyjnie pod gusta poszczególnych kolekcjonerów. Skupienie się na wyselekcjonowanej ofercie daje efekt w wysokiej skuteczności sprzedaży.

W licytacjach prowadzonych przez Dom Aukcyjny Libra można uczestniczyć na kilka sposobów:

Licytacja osobista

Wymaga osobistej obecności na sali. Przed przystąpieniem do licytacji należy zgłosić pracownikom domu aukcyjnego chęć udziału w aukcji oraz wypełnić formularz rejestracji – można to zrobić osobiście bezpośrednio przed aukcją, w siedzibie domu aukcyjnego lub pobrać wniosek w wersji elektronicznej i przesłać go droga mailową na adres: zlecenia@artlibra.pl lub drogą pocztową na adres domu aukcyjnego. Po weryfikacji wniosku zostanie Państwu przydzielony numer umieszczony na lizaku aukcyjnym. Lizak będzie można odebrać w recepcji tuż przed aukcją. Poprzez jego podniesienie będą Państwo zgłaszać aukcjonerowi chęć zakupu. Ofertę składają Państwo poprzez podniesienie lizaka. Obiekty będą licytowane od ceny wywoławczej w górę. Aukcjoner zbiera oferty z sali. Licytacja trwa, dopóki nie zostanie zgłoszona kwota, która nie zostanie przelicytowana przez inne osoby biorące udział w aukcji. Zawarcie transakcji kupna/sprzedaży następuje poprzez przybicie młotkiem.

Licytacja telefoniczna

Aby wziąć udział w licytacji telefonicznej, należy wypełnić formularz rejestracji oraz formularz zlecenia licytacji telefonicznej, a następnie przesłać je drogą mailową, pocztą lub złożyć osobiście. Nasi pracownicy skontaktują się z Państwem by ustalić szczegóły licytacji. Prosimy o rejestrowanie się na aukcje nie później niż 12 godzin przed rozpoczęciem licytacji, aby nasi pracownicy mieli czas, aby ustalić z Państwem szczegóły przebiegu licytacji. Oferty telefoniczne są obsługiwane przez pracowników domu aukcyjnego.

Zlecenie z limitem

Jeżeli nie mogą Państwo wziąć osobistego udziału w aukcji lub też licytacji telefonicznej zachęcamy do składania ofert z limitem. Nasi pracownicy będą licytować w Państwa imieniu do wskazanego w formularzu limitu. O wyniku aukcji powiadomią Państwa niezwłocznie po zakończonej aukcji. Nasi pracownicy dołożą wszelkich starań, by zakupić dla Państwa prace po możliwie najniższej cenie.

Licytacja przez Internet

Umożliwiamy także licytację online za pomocą portalu www.liveauctioneers.com lub invaluable.com
W przypadku licytacji przez Internet opłata aukcyjna wynosi 23%. Po zarejestrowaniu się na portalu aukcyjnym, należy poczekać na kontakt z naszym pracownikiem, który po weryfikacji danych, akceptuje dostęp klienta do udziału w aukcji. Prosimy o rejestrowanie się na aukcje nie później niż 12 godzin przed rozpoczęciem licytacji.

 

Nasz dom aukcyjny oferuje klientom możliwość zakupu dzieł sztuki w ramach dyskretnych transakcji prywatnych. Obiekty przeznaczone do sprzedaży private sale nie pojawiają się w ofercie publicznej czy galeryjnej domu aukcyjnego. Oznacza to, że nie można znaleźć ich w katalogach ani na stronie internetowej. Trafiają wyłącznie do wyselekcjonowanych odbiorców na podstawie spersonalizowanej oferty. Dom Aukcyjny Libra spełnia rolę pośrednika pomiędzy sprzedającym a kupującym, zachowując pełną anonimowość i dyskrecję transakcji. Zarówno jeżeli chodzi o przedmiot zakupu, jak i kwotę transakcji.  Nasi wyspecjalizowani eksperci w tej dziedzinie przeprowadzają za Państwa cały proces negocjacji i zakupu.

 

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w wycenie wartości dzieł sztuki. Dzięki systemowi dyskretnych sprzedaży, które stanowią ważny element naszej działalności, jesteśmy w stanie dotrzeć do szerokiego grona klientów na każdym pułapie cenowym.

Sprzedającym oferujemy konkurencyjne warunki sprzedaży. Niskie prowizje, wysokie obroty aukcyjne oraz system Private sale składają się na atrakcyjną ofertę dla sprzedającego, gwarantując mu najwyższe zyski.

Wstępna ocena

Aby nasi pracownicy mogli dokonać pierwszej weryfikacji zgłoszonego dzieła należy przesłać fotografie obiektu na nasz adres mailowy: info@artlibra.pl.

Prosimy o dołączenie zdjęcia pracy oraz danych technicznych jak:

  • autor
  • wymiary
  • technika
  • data powstania
  • proweniencja / historia wystaw / certyfikaty autentyczności

Wstępną ocenę przekazujemy Państwu bezpłatnie w ciągu 48 godzin.

Zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi ekspertami. Istnieje możliwość spotkania w naszej galerii bądź w innym dogodnym dla Państwa miejscu, gdzie moglibyśmy osobiście porozmawiać o ofercie domu aukcyjnego. Nasi specjaliści pozostają do Państwa dyspozycji. By umówić spotkanie prosimy o kontakt pod adresem mailowym: info@artlibra.pl lub numerem telefonu 660299912

Przekazanie obiektu do domu aukcyjnego

Po zakwalifikowaniu obiektu, poprosimy Państwa o dostarczenie obiektu do siedziby domu aukcyjnego. W razie potrzeby możemy przygotować transport lub przyjechać na miejsce, aby osobiście obejrzeć obiekt.

Państwa prace są u nas profesjonalnie przechowywane i ubezpieczone.

Wycena pracy i przygotowanie umowy

W procesie weryfikacji autentyczności dzieł sztuki Dom Aukcyjny Libra wykorzystuje zaawansowane techniki analizy oraz badania chemiczne. Współpracujemy z uznanymi na rynku sztuki ekspertami. Specjalistów dobieramy indywidualnie zgodnie z klasyfikacją dzieła, które będzie poddane weryfikacji. Takie kompleksowe podejście gwarantuje niezaprzeczalną unikalność oferowanych obiektów.

Po zweryfikowaniu dzieła wykonujemy profesjonalną wycenę obiektu i indywidualnie ustalamy warunki sprzedaży. Dzięki wieloletniej ewidencji transakcji prywatnych oraz analizy notowań aukcyjnych jesteśmy w stanie dokonać najbardziej prawdopodobnej wyceny wartości danego dzieła sztuki, uwzględniając jego stan techniczny, historię i walory artystyczne.

Po ustaleniu sposobu i warunków sprzedaży (sprzedaż aukcyjna lub private sales), przygotowujemy umowę komisową, zawierającą wszystkie niezbędne dane. Zaprosimy Państwa do podpisania umowy w naszym biurze lub prześlemy do Państwa dokumenty drogą listową albo dostarczymy je osobiście.

Rozliczenie sprzedaży

Naszym klientom oferujemy błyskawiczne wypłaty należnych kwot. Płatności dokonujemy w terminie do 7 dni od momentu wpłaty środków przez kupującego. Tym samym jesteśmy najszybszej wypłacającym należności domem aukcyjnym w Polsce.

 

umowa komisowa

– to umowa zawierająca wszystkie dane obiektu oraz ustalone warunki sprzedaży takie jak zaakceptowana przez Państwa cena minimalna oraz wybrana droga sprzedaży: aukcyjna lub private sale.

private sale

– to dyskretna transakcja sprzedaży lub zakupu dzieła sztuki tylko pomiędzy zainteresowanymi stronami. Jako doświadczeni marszandzi zdajemy sobie sprawę jakie znaczenie dla naszych klientów mogą mieć obiekty kolekcjonerskie. Oferowane w tym trybie dzieła nie są eksponowane w ofercie publicznej czy galeryjnej. Trafiają wyłącznie do wyselekcjonowanych odbiorców na podstawie spersonalizowanej oferty. Rekomendujemy go, jeżeli zależy Państwu na anonimowej i dyskretnej transakcji. Gwarantujemy przekazywanie ofert tylko do wąskiego, wyselekcjowanego grona zainteresowanych. Nasza baza klientów pozwala nam na precyzyjne łączenie zainteresowanych stron pod względem wspólnych preferencji przy zachowaniu maksymalizacji zysków.

sprzedaż aukcyjna

– to sprzedaż publiczna i otwarta. Obiekt zostanie umieszczony w ogólnodostępnym katalogu aukcyjnym wraz z innymi dziełami z oferty. Praca zostaje sprzedana po najwyższej cenie, jaka zostanie zaoferowana podczas licytacji. Uderzenie młotka na aukcji jest potwierdzeniem zawarcia transakcji. Sprzedaż na aukcji gwarantuje dotarcie z ofertą do maksymalnie dużego, ogólnoświatowego grona klientów.

cena wywoławcza

– kwota, od której zaczyna się licytacje obiektu na aukcji. Należy pamiętać, że niskie ceny wywoławcze często oznaczają dynamiczną licytację i wysokie ceny sprzedaży.

estymacja

– szacowany przedział wartości obiektu. Estymacje ustalane są przez naszych ekspertów na podstawie analiz rynku i wieloletniego doświadczenia