Lot no.: 26

Adam Marczyński(1908 – 1985)

Konkret 11, ok. 1959

technika własna / olej, smoła, piach, deska, 145 × 85 cm

Price: Contact us

sygnowany i datowany na odwrocie: „OK. 1959 KONKRET 11 MARCZYŃSKI | 145 × 85”
nalepka: Przedsiębiorstwo Państwowe Sztuka Polska
• Adam Marczyński. Między metaforą a konkretem. Prace z lat 1954–1963, red. K. Podniesińska, Kraków 2008, s. 14
• Adam Marczyński, Wacław Taranczewski, Piotr Potworowski, Muzeum Narodowe w Krakowie, czerwiec 1960