17.10.02 | 3th Contemporary Art Auction

Auction date: October 2, 2018, at 7 p.m. at the InterContinental Hotel, Hemisphere room, level -1.

The pre-auction exhibition is open from September 27th till October 2th, Monday–Sunday 9 a.m. –  8. p.m.

During the auction, you can bid in person, by phone or leave the abstenee bid.

Contact regarding objects:

Iwona Wojnarowicz

iwona.wojnarowicz@artlibra.pl

+48 660 293 458

Lot no.: 1

Wacław Taranczewski(1903–1987)

Martwa natura z wazonem i muszlą, lata 60. XX w.

olej, płótno; 101×130 cm

na odwrocie: „126 I (w okręgu)”

Starting Bid:
28 000 zł ●

Estimate:
35 000–45 000 zł

Paid price:
obiekt niedostępny

Lot no.: 4

Władysław Strzemiński(1893–1952)

Sosny nad morzem, 1939

ołówek, papier; 31×38,5 cm

opisany zielonym atramentem l.g.: „105”

Proweniencja:

  • kolekcja prywatna, Niemcy
  • własność Niki Strzemińskiej

  • Strzemiński 1893–1952. W setną rocznicę urodzin, Muzeum Sztuki w Łodzi, 1994
  • Warsztat Władysława Strzemińskiego, Galeria Sztuki Współczesnej Anny Wesołowskiej w Łodzi, 1985

  • Władysław Strzemiński 1893–1952. W setną rocznicę urodzin, kat. wyst., Muzeum Sztuki w Łodzi, red. J. Janik, Z. Karnicka, J. Ładnowska, Łódź 1994, s. 223, poz. VI.10
  • Warsztat Władysława Strzemińskiego, kat. wyst., Galeria Sztuki Współczesnej Anny Wesołowskiej w Łodzi, Łódź 1985, poz. 6 (il.)

Starting Bid:
90 000 zł ●

Estimate:
110 000–130 000 zł

Paid price:
90 000 zł (transakcja warunkowa)

Lot no.: 5

Andrzej Wróblewski(1927–1957)

Dziewczynka na stołku

Dziewczynka na stołku

olej, tusz, papier; 61×43 cm

Proweniencja:

  • zakup od rodziny artysty

  • Andrzej Wróblewski 1927–1957. Retrospektywa, Muzeum Narodowe w Krakowie, 1996
  • Andrzej Wróblewski 1927–1957. Retrospektywa, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, 1995

  • Unikanie stanów pośrednich. Andrzej Wróblewski (1927–1957), red. M. Ziółkowska, W. Grzybała, Warszawa 2014, s. 111, poz. kat. 100

Praca posiada certyfikat Fundacji Andrzeja Wróblewskiego.

Starting Bid:
220 000 zł ●

Estimate:
240 000–260 000 zł

Paid price:
220 000 zł (transakcja warunkowa)

Lot no.: 15

Jan Berdyszak(1934–2004)

Obszar koncentrujący XXV, 1977–1978

akryl, płótno, deska; 180×10 cm

sygnowany na odwrocie: „JAN | BER | DYSZ | AK | 1977 | 1978 | (w poprzek) AKRYL | OBSZAR KONCENTRUJĄCY XXV”

Proweniencja:

  • Andzelm Gallery, Lublin

Estimate:
35 000–45 000 zł

Paid price:
28 000 zł (transakcja warunkowa)

Lot no.: 33

Janusz Orbitowski(ur. 1940)

3/09, 2009

technika własna, relief, akryl, płótno; 70 × 50 cm

sygnowany na odwrocie: „Janusz ORBITOWSKI 2009 | 3/09 |70 × 50 cm”

Starting Bid:
15 000 zł

Estimate:
20 000–25 000 zł

Paid price:
16 000 zł (transakcja warunkowa)

Lot no.: 50

Natalia LL(ur. 1937)

Trwoga paniczna, 1989

2×fotografia analogowa, interwencja na negatywie, vintage print, papier; 28,6×29cm każda; egz. 2/3+2 EA

sygnowane na odwrocie: „NATALIA LL | Panic’s Tragedy (odpowiednio: 1 lub 2) | 1989”

Starting Bid:
28 000 zł

Estimate:
32 000–36 000 zł

Lot no.: 53

Jadwiga Sawicka(ur. 1959)

Płacz płać, 2008

olej, akryl, płótno; 60×50 cm

sygnowany na odwrocie: „JADWIGA SAWICKA | 2008”

Proweniencja:

  • Jadwiga Sawicka. Miła i dobra, Galeria EGO, Poznań, 2008.

Starting Bid:
18 000 zł ●

Estimate:
25 000–30 000 zł

Lot no.: 62

Karol Radziszewski(ur. 1980)

Mark 1, 2003

olej, płótno; 100×100 cm

sygnowany na odwrocie: „KAROL RADZISZEWSKI 2003”; nalepka Art Program, nalepka z danymi obrazu

Starting Bid:
28 000 zł ●

Estimate:
32 000–40 000 zł

Lot no.: 67

Aleksandra Waliszewska(ur. 1976)

Śmierć i trzy gracje, 2013

gwasz, karton; 24×34 cm (w świetle oprawy)

sygnowany na odwrocie: „Waliszewska”

  • Aleksandra Waliszewska. Złote rączki drżą, Galeria LETO,

Warszawa, 2014.

Starting Bid:
9 000 zł ●

Estimate:
12 000–14 000 zł

Lot no.: 71

Wojciech Bąkowski(ur. 1979)

Przykre wakacje, ed. 1/1, 2008

akwarela na taśmie filmowej, odbitka na papierze fotograficznym; 24×40 cm

Starting Bid:
4 500 zł ●

Estimate:
6 000–8 000 zł