18.06.06 | Contemporary Art Auction

Warsaw | Wednesday, June 6, 2018| 7 p.m. CET

Libra Auction House & Private Sales,  Złota Street 48/54, (the entrance from the right side of Hotel Mercure building/ behind “Złota 44”)
Exhibition open from 22th of May to 6th of June

10AM- 6PM Monday-Friday

 (Saturday 11AM-3PM, Sunday closed)

Absentee bid: zlecenia@artlibra.pl

Libra Auction House offers the options to bid:  personally in the room / via telephone / by leaving written absentee bid / online bidding. Register online by visiting www.liveauctioneers.com

The buyer’s premium for online bidding is 23%. Online bidders must register at least 12 hours in advance of the sale in order to be approved by Libra Auction House. After your registration we will contact you to confirm your notification.

The hammer price will be increased by buyer’s premium and for some lots by applying ‘artist resale rights’ (droit de suit) fee – these lots are indicated in the catalogue with a black dot.

Enquires about the lots:
Anna Palacz
anna.palacz@artlibra.pl
+48 660 299 912

Lot no.: 1

Marek Włodarski (Henryk Streng)(1898-1960)

Kompozycja z melonikiem i dymiącym kominem, ok. 1928

ołówek, papier; 23,5 × 16 cm (w świetle passe-partout)
na odwrocie napis na oprawie: „IV 349 | 1496”

Marek Włodarski (Henryk Streng) 1903–1960, Muzeum Narodowe w Warszawie, 1981, poz. kat. nr IV.349.

Starting Bid:
14 000 zł ●

Estimate:
18 000-25 000 zł

Paid price:
16 000 zł

Lot no.: 2

Kompozycja. Szkic do zaginionego obrazu „Dwaj Murzyni”, 1926

ołówek, papier; 30,5 × 23 cm (w świetle passe-partout)
datowany p.d. „28. II 926”; na odwrocie napis na oprawie: „IV 259”

Marek Włodarski (Henryk Streng) 1903–1960, Muzeum Narodowe w Warszawie, 1981, poz. kat. nr IV.259.

Starting Bid:
25 000 zł ●

Estimate:
38 000-45 000 zł

Paid price:
31 000 zł

Lot no.: 3

Bronisław W. Linke(1906-1962)

Mogiła, 1933

akwarela, tusz, drapanie, papier; 54,4 × 41,5 cm
sygnowany p.d.: „BWLinke 1933”

Starting Bid:
40 000 zł ●

Estimate:
48 000-60 000 zł

Lot no.: 4

Adam Marczyński(1908-1985)

Pejzaż industrialny, II poł. lat 30. XX wieku

olej, płótno; 56 × 45 cm
sygnowany p.g.: „adam marczyński”; na odwrocie pieczęć producenta opraw

Praca posiada ekspertyzę chemiczną potwierdzającą autentyczność.

Starting Bid:
50 000 zł ●

Estimate:
70 000-80 000 zł

Paid price:
55 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Lot no.: 5

Louis Marcoussis(1878-1941)

Violin, bouteille, fleurs dans un verre et six de pique, 1919

gwasz, ołówek, karton; 49 × 33,5 cm
sygnowany śr.d. „marcoussis 1919”, na odwrociu: „No 73”, wzdłuż krawędzi: „Violin, bouteille, fleurs dans un verre et huit de pique” na odwrociu na oprawie fotokopie nalepek z odwrocia: „Galeria Henri Creuzevault, Paryż” oraz opisy pracy

Proweniencja:
• Galerie Creuzevault, Paryż
• Kolekcja prywatna, Paryż
• Lipert Gallery, Brooklyn, Nowy Jork

Praca posiada ekspertyzę potwierdzającą autentyczność autorstwa prof. dr hab. Jerzego Malinowskiego

Starting Bid:
70 000 zł

Estimate:
90 000-130 000 zł

Paid price:
obiekt niedostępny

Lot no.: 6

Roman Opałka(1931-2011)

Portret kobiety, lata 50. XX w.

olej, karton, płyta; 33 × 25 cm (w świetle oprawy)
sygnowany na odwrocie wraz z dodatkowym szkicem

Starting Bid:
20 000 zł ●

Estimate:
30 000-40 000 zł

Paid price:
niedostępny

Lot no.: 7

Jerzy Nowosielski(1923-2011)

Scena erotyczna, lata 50. XX w.

tusz, papier; 33 × 22,5 cm
sygnowany na odwrocie p.d. „J. Nowosielski”

Starting Bid:
8 000 zł ●

Estimate:
14 000-18 000 zł

Paid price:
16 000 zł

Lot no.: 8

Jerzy Nowosielski(1923-2011)

Akt, 1960

olej, płótno; 60,5 × 50 cm
na odwrocie na krośnie nalepka „Muzeum Narodowe w Poznaniu Pracownia konserwacji malarstwa i rzeźby”

Proweniencja:
• kolekcja prywatna, Polska,
• Galeria Starmach, lata 90. XX w.

Starting Bid:
90 000 zł ●

Estimate:
120 000-150 000 zł

Paid price:
120 000 zł

Lot no.: 9

Henryk Berlewi1894–1967

Trzy Maski (nr 2), 1922

olej, płótno; 34 × 47,5 cm
sygnowany p.d.: „H.BERLEWI.22”, na odwrocie naklejki wystawowe

Proweniencja:

• Kolekcja prywatna, Polska

• Dr Ruprecht Kurzrock, Berlin (krąg Der Sturm)

Starting Bid:
85 000 zł ●

Estimate:
150 000–220 000 zł

Paid price:
110 000 zł

Lot no.: 10

Erna Rosenstein(1913-2004)

Łzy?, 1993

technika własna, olej, szkiełka, płótno; 72,5 × 52 cm
sygnowany p.d. „1993 | E. Rosenstein”, na odwrocie „Łzy? | 1993 | E. Rosenstein”

Starting Bid:
60 000 zł ●

Estimate:
75 000-90 000 zł

Paid price:
60 000 zł