Gallery offer

Contact: info@artlibra.pl  / 0048 660 299 912

Stefan Rassalski1920–1972

Don Kichot Bohater

drzeworyt, papier; 49,5×37 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: “S. Rassalski”, opisany p.d.: “Don Kichot bohater”

Price:
1300 PLN

Aleksandra Cieślakur. 1981

Fetysze, 2005

sitodruk, E/A; 58×88 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ś.d. “Fetysze | E/A | sito | Aleksandra Cieślak | 2005”

Price:
600 PLN

Henryk Stażewski1894–1988

Bez tytułu (Relief), 1982

akryl, płyta pilśniowa, 64 x 64 cm
Reprodukowany w: Henryk Stażewski. Ekonomia myślenia i postrzegania, red. M. Jurkiewicz, J. Mytkowska, W. Borowski, Warszawa 2006, s. 190, 230–231

Price:
Contact us

Maria Sochaniewiczur. 1950

Błękitna orchidea, 1983

akryl/płótno
46×41,5 cm
62,5×57,5 cm (w oprawie)
na odwrociu opisany: Maria Sochaniewicz [nieczytelne] | Błękitna orchidea | akryl 1983

Price:
Contact us

Zofia Artymowska1923–2000

Landscape

olej, płótno; 110 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie, na płótnie: Landscape 1966 / Zofia Artymow- / ska

Price:
Contact us

Marek Sapettour. 1939

Polska corrida, 1994

olej / płótno
27,5 x 27 cm

Price:
Contact us

Lot no.: 1

Małgorzata Łada-Maciągowa(1881-1969)

Na maskaradę, koniec lat 20. XX w.

gwasz, ołówek, papier; 20,5×31 cm (w świetle passe partout)
sygnowany p.d. “na maskaradę”, l.d. monogram wiązany artystki “MŁM”

Price:
7000 zł

Lot no.: 1

Jan Berdyszak1934-2014

Kompozycja XVI, 1962

akwarela, gwasz, papier milimetrowy; 57×39 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. “Jan Bedyszak | 1962 | XVI”

Price:
10 000 PLN

Lot no.: 1

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ(1885-1939)

Male Portrait, 1917

medium: pastel, charcoal, paper

dimensions: 61,5 × 47 cm

signed lower left „Ignacy Witkiewicz 1917 | 3/IX”; stickers from exhibitions on the back

reproduced:

  • Stanisław Ignacy Witkiewicz 1885–1939. Katalog dzieł malarskich, ed. by I. Jakimowicz, A. Żakiewicz, Warsaw 1990, il. 151, n.p.
  • Formiści, ed. by I. Jakimowicz, National Museum, Warsaw 1985, p. 73, cat. no. 1046.
  • Stanisław Ignacy Witkiewicz. Twórczość plastyczna, catalogue of exhibition in National Museum in Cracow, introduction by H. Blum, Cracow 1966, cat. no. 10.
  • I. Jakimowicz, Witkacy w Rosji, [in:] „Rocznik Muzeum Narodowego w Warszawie“, Warsaw 1984, il. 11, p. 186.

provenance:

  • collection of Tadeusz Boy-Żeleński
  • collection of Stanisław Żeleński

Price:
Contact us

Lot no.: 2

Adam Marczyński(1908-1985)

Kompozycja geometryczna, 1963

gwasz, papier; 35,5×46,5 cm
sygnowany l.d. “marczyński”, na odwrocie nalepki z danymi pracy

Price:
5000 zł

Lot no.: 2

Marek Włodarski (1898–1960)

The Figure and the Landscape, c. 1929

watercolour, shading / paper mounted on cardboard
23,5×34,3 cm (within passe-partout)
46×54 cm (framed)
on verso number: IV 483 | 1616

Price:
13 000 PLN

Lot no.: 3

Franciszek Starowieyski1930-2009

Projekt plakatu, nd.

ołówek, flamaster, papier; 29,5×21,5 cm; na odwrociu pieczęć ‘z rysunków Franciszka Starowieyskiego’ z monogramem wiązanym ‘FBS’ oraz pieczęć ‘potwierdzam autentyczność’ z odręcznym podpisem: ‘J. M. Starowieyski’

Price:
1000 zł

Lot no.: 3

Bronisław W. Linke(1906-1962)

Mogiła, 1933

akwarela, tusz, drapanie, papier; 54,4 × 41,5 cm
sygnowany p.d.: „BWLinke 1933”

Price:
41 000 PLN

Lot no.: 3

Władysław Strzemiński1893 – 1952

Prządka, 4 II 1950

ołówek, papier, 40 × 30,5 cm

Price:
Contact us

Lot no.: 4

Władysław Strzemiński(1893–1952)

Sosny nad morzem, 1939

ołówek, papier; 31×38,5 cm

opisany zielonym atramentem l.g.: „105”

Proweniencja:

  • kolekcja prywatna, Niemcy
  • własność Niki Strzemińskiej

  • Strzemiński 1893–1952. W setną rocznicę urodzin, Muzeum Sztuki w Łodzi, 1994
  • Warsztat Władysława Strzemińskiego, Galeria Sztuki Współczesnej Anny Wesołowskiej w Łodzi, 1985

  • Władysław Strzemiński 1893–1952. W setną rocznicę urodzin, kat. wyst., Muzeum Sztuki w Łodzi, red. J. Janik, Z. Karnicka, J. Ładnowska, Łódź 1994, s. 223, poz. VI.10
  • Warsztat Władysława Strzemińskiego, kat. wyst., Galeria Sztuki Współczesnej Anny Wesołowskiej w Łodzi, Łódź 1985, poz. 6 (il.)

Price:
Contact us

Lot no.: 5

after Pablo Picasso1881–1973

Figure au corsage rayé

litography/paper
70×51,5 cm, 79,5×62,5 cm (framed)
described on verso: Abzug vor aller Schrift und „épreuve d’imprimeur” Kostete W.E
described on passe-partout: PABLO PICASSO. FARBLICHTDRUCK UND FARBHOTOGRAFIE VON MOURLOT, PARIS 1963 CZWIKLITZER 231
number and date of edition not stated

Price:
7500 PLN

Lot no.: 8

Stanisław Ignacy Witkiewicz "Witkacy"(1885 –1939)

Portrait of Zofia Dembowska-Romer, 1935

pastel, charcoal / paper

64 × 48,5 cm

signed and dated lower left: “Witkacy | 1935 | 11 | VI | Z.Z.W.”, described lower right: “(T.E) | ND | N∏”;  paper labels from Royal Castle in Warsaw on the back

Provenance:

  • deposit of the Romer Family in Foundation of Ciechanowieccy Collection
  • Royal Castle in Warsaw, deposit until 1999

Reproduced:

  • Zofia Romer. Gdy maluję, przestaję myśleć…, Wspomnienia 1885–1943, ed. M. Rodowicz, Warsaw 2015 (reproduction on the cover).

Literature:

  • Stanisław Ignacy Witkiewicz 1885–1939. Katalog dzieł malarskich, ed. I. Jakimowicz, A. Żakiewicz, Warsaw 1990 (lot no. 1929, p. 135).

Price:
Contact us

Lot no.: 9

Andrzej Fogtt born 1950

In Memory of Apillinoer [sic], 2010

oil/canvas
150×100 cm, 161×110,5 cm (framed)
signed lower right: Fogtt 2010, signed, dated, and described on verso: Fogtt | pamieci Apollinoer’a | 150×100 | olej, with dedication: Panstwu Beacie i Grzegorzowi blekitnego nieba i kolorowego szczescia na zawsze A. Fogtt 29.VI 2012 R.

Price:
21 500 PLN

Lot no.: 10

Eugeniusz Markowski1912–2007

Figures, 1990-91

mixed technique, gouache/paper
49 x 38,2 (within frame) , 50 x 40 cm (framed)
artist’s notes within composition

Price:
14 500 PLN

Lot no.: 11

Tadeusz Kantor(1915-1990)

Szkic postaci

tusz, flamaster, papier; 20,5×23 cm
sygnowany p.d. “t. kantor”

Price:
10 000 zł

Lot no.: 11

Eugeniusz Markowski 1912–2007

A Figure

ink, collage/paper
22×16 cm (framed), 32,5 x 26,5 cm (framed)
signed lower middle: E. Markowski [illegible]

Price:
4 500 PLN

Lot no.: 11

Jan Berdyszak1934-2014

Requiem I, 1966

olej, papier; 64,5×47 cm; sygnowany l.d.: „I | 19 | 66 | JAN | BER | DYSZ | AK”

Price:
11 000 PLN

Lot no.: 12

Rajmund Ziemski (1930-2005)

bez tytułu, lata 60. XX wieku

gwasz, papier naklejony na deskę; 72×96 cm
sygnowany p.d.: “27-III-6… [nieczytelne] | R. ZIEMSKI”

Price:
19 000 zł

Lot no.: 13

Jan Berdyszak 1934-2014

Projekt wyobrażeń, 1980

gwasz, papier; 29×22 cm; sygnowany l.d.: “JAN | BER | DYSZ | AK | 1980”, opisany na odwrocie: “PROJEKT | WYOBRAŻEŃ | 1980”

Price:
3500 PLN

Lot no.: 14

Jacek Sienicki(1928–2000)

Atelier, 1987

oil, canvas; 72×59 cm
description on the reverse: „Work by Jacek Sienicki, r. 1987, „Wnętrze pracowni” | W.Sienicka”

Exhibited:

  • Jacek Sienicki, Obrazy, Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej w Kielcach, 2010/2011.

Literature:

  • Jacek Sienicki, Obrazy, Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej w Kielcach, 2010/2011, s. 14.

Price:
Contact us

Lot no.: 14

Rajmund Ziemski(1930-2005)

Pejzaż 37/77, 1977

olej, płótno; 125 × 45 cm
sygnowany l.d. „RAJMUND ZIEMSKI 77.”, na odwrocie: „RAJMUND ZIEMSKI | PEJZAŻ 37/77 | 125 × 45”

Price:
20 000 PLN

Lot no.: 15

Adam Marczyński

Czerwony refleks, 1973

Price:
Contact us

Lot no.: 16

Andrzej Nowackiborn 1953

18.02.2011, 2011

acrylic, relief / plywood
63 x 63 cm
signed, dated and described on verso: 18.02.11 | A. NOWACKI | 2011

Price:
21 500 PLN

Lot no.: 16

Jan Berdyszak(1934 – 2014)

Całość, 2008

akryl, płótno, deska, 63 × 27,5 cm

Price:
15 000 PLN

Lot no.: 16

Tomasz Tatarczyk(1947-2010)

Dyptyk Biały, seria Księgi, 1982–83

olej, płótno, sznurek; 120 × 120 cm
sygnowany na odwrociu „Tomasz Tatarczyk | DYPTYK BIAŁY | 1982/83”

Tomasz Tatarczyk. Księgi, Galeria wizTUjąca, 2016.

Price:
Zapytaj info@artlibra.pl

Lot no.: 17

Jan Berdyszak(1934-2014)

Ze szkicownika, 1962

gwasz, tusz, papier; 29×21 cm

Price:
Contact us

Lot no.: 17

Jacek Sienicki(1928-2000)

Wnętrze pracowni, 1983

olej, płótno; 136 × 82 cm
sygnowany p.d. „7 VIII 83 JS”; na odwrocie p.g.: „Jacek Sienicki | Wnętrze pracowni | nieb-szare | 1983”

Price:
Contact us

Lot no.: 18

Jan Dobkowskiborn 1942

The Sounds VI, 1994

oil/canvas
120×160 cm
signed and described on verso: Jan Dobkowski | “DZWIEKI VI” 1994 | acrylic | 120×160 cm

Price:
29 000 PLN

Lot no.: 19

Henryk Musiałowicz(1914-2015)

Z cyklu „Narodziny Ziemi”, 1987

technika mieszana, olej, złota farba, piasek, płyta pilśniowa; 38 × 55 cm
sygnowany na odwrocie: „Z CYKLU: NARODZINY ZIEMI | 38 × 55 | 1987 | MUSIAŁOWICZ”

Price:
9500 zł

Lot no.: 19

Jan Dobkowskiborn 1942

Untitled, 1993

pastel/paper
50×70 cm,
signed and dated lower left: Jan Dobkowski 1993 R.

Price:
4 500 PLN

Lot no.: 20

 Jan Dobkowskiborn 1942

Untitled, 1993

pastel/paper
50×70 cm, 68,3 × 88,3 cm (framed)
signed and dated lower left: Jan Dobkowski 1993 r.

Price:
4 500 PLN

Lot no.: 20

Roman Artymowski(1919 – 1993)

Znak, 1964

olej, płótno, 94 × 94 cm

Price:
26 000 PLN

Lot no.: 21

Jan Tarasin1926–2009

Counted Objects, 1983

oil/canvas
70,5×97,5 cm, 81×108 cm (framed)
signed, dated and described on verso upper right: Jan Tarasin 1981-3 | “PRZEDMIOTY POLICZONE” paper label from Gallery Vienna (Chicago)

Exhibitions:

Treadway-Toomey Gallery, 2017, Cincinnati OH, USA

Price:
110 000 PLN

Lot no.: 21

Jonasz Stern

Kompozycja, ca. 1950

distinguishing marks: confirmation of authenticity by Barbara Jaroszyńska-Stern “Stwierdzam autentyczność pracy Jonasza Sterna ca. 1950 r., akwarela, Barbara Jaroszyńska Stern” (verso)

Price:
12 000 PLN

Lot no.: 22

Stanisław Dróżdż1939–2009

From To, 1969/1993

gelatine-silver print/photographic paper
24,5×18 cm
described on verso lower right: Stanislaw Drożdż | “Od Do” 1969-1993 r

Price:
14 500 PLN

Lot no.: 23

Andrzej A. Sadowski(1946-2016)

Siena, Via di Pantaneto, 2012

gwasz, papier; 45,5×29,5 cm
sygnowany l.d. “A.A. Sadowski | 2012”, na odwrocie autorskie napisy z danymi pracy

Price:
10 000 zł

Lot no.: 23

Julian Fałat 1853-1929

Portret mężczyzny, 1918

akawarela, papier; 98 × 51 cm; sygnowany w p.d.: „JFałat | Bystra, 1918”

praca posiada opinię historyczki sztuki i rzeczoznawczyni Jadwigi Oczko-Kozłowskiej.

Price:
46 000 PLN

Lot no.: 24

Urszula Broll(ur. 1930)

Still nature, 1957

Two-sided painting; oil, canvas; 69 × 49 cm, on the reverse: composition by the artist

Price:
14 000 PLN

Lot no.: 24

Leon Tarasewiczborn 1957

Untitled, 2016

acrylic/canvas
100×130 cm
signed, dated and described on verso: Leon Tarasewicz – 2016| 130 x 100 | acrylic on canvas

Price:
Contact us

Lot no.: 25

Arika Madeyjska 1928–2004

Untitled

oil/canvas
65×100 cm, 70×105 cm (framed)
signed upper right: MADEYSKA

Price:
14 500 PLN

Lot no.: 26

Arika Madeyjska1928–2004

Untitled

oil/canvas
81×100 cm, 86×105 cm (framed)
signed upper right: MADEYSKA

Price:
14 500 PLN

Lot no.: 26

Adam Marczyński(1908 – 1985)

Konkret 11, ok. 1959

technika własna / olej, smoła, piach, deska, 145 × 85 cm

Price:
Contact us

Lot no.: 27

Antoni Fałatborn 1942

A Family Portrait, 1987

oil/canvas
80 x 59,5 cm, 95,5×76 cm (framed)
signed and dated lower right: Antoni Falat | 3 (circled) 6.II.87, on verso: illegible

Price:
10 000 PLN

Lot no.: 30

Jan Lebenstein (1930-1999)

Minstrele. Ilustracja poezji Eugenio Montale, 1972

sygnowany p.g.: “Lebenstein”

Price:
1200 zł

Lot no.: 30

Tadeusz Dominik(1928–2014)

A Garden, 1970s

oil on canvas
95 × 80 cm
signed lower left: DOMINIK

Price:
42 000 PLN

Lot no.: 30

Bronisław Kierzkowski1924–1993

Composition, c. 1960

watercolour, gouache, ink/paper
21×21 cm, 37×37 cm (framed)
signed lower right: B. Kierzkowski

Price:
3 000 PLN

Lot no.: 31

Judyta Sobel(1924–2012)

Still Life with a Ladybug, 1990s

oil on canvas
60,5 × 50 cm
signed lower left: J. SOBEL

Price:
4 500 PLN

Lot no.: 31

Natalia LLborn 1937

Consumer Art, 1973 [lifetime print]

digital print/foam, edition 2/5
100×130 cm (framed)
signed, dated and described on verso upper left: NATALIA LL | SZTUKA KONSUMPCYJNA 1973 | CONSUMER ART 1973 | 2/5

Price:
43 000 PLN

Lot no.: 31

Tadeusz BRZOZOWSKI

Szatan, 1963

tusz, akwarela, papier
48 x 26,5 cm

Price:
8 000 zł

Lot no.: 32

Natalia LLborn 1937

Motherhood

photographic print/paper
17,4×22,6 cm (within passe-partout), 35,5×41 cm (framed)
signed lower left: NATALIA LL, described on verso: Exp. | 263/16 | POLEN | “MUTTERGLUCK” | “MACIERZYNSTWO”
artist’s stamp with inscription: mgr Natalia Lach-Lachowicz | artysta-fotografik

Price:
6 500 PLN

Lot no.: 33

Natalia LLborn 1937

Two Faces, 1966

photographic print/paper
23,3×29 cm

42×47 cm (framed)

signed, dated, and described on verso: NATALIA LL | „DWA OBLICZA” | 1966

Price:
6 000 PLN

Lot no.: 33

Jarosław Modzelewskiur. 1955

Kobieta wsiada na rower w kierunku Magdalenki, 1993

olej, płótno; 115 × 130 cm
sygnowany na odwrocie l.g.: „Jarosław Modzelewski | „Kobieta wsiada na rower | w kierunku Magdalenki” | olej 115 × 130 | 1993”

● Jarosław Modzelewski. Przegląd z malarstwa, Bunkier Sztuki, Kraków, 2000, poz. kat. 36.

● Jarosław Modzelewski. Przegląd z malarstwa, katalog wystawy w Bunkrze Sztuki, red. zbior., Kraków 2000, s. 84.

Price:
Contact us

Lot no.: 33

Janusz Orbitowski(ur. 1940)

3/09, 2009

technika własna, relief, akryl, płótno; 70 × 50 cm

sygnowany na odwrocie: „Janusz ORBITOWSKI 2009 | 3/09 |70 × 50 cm”

Price:
22 000 PLN

Lot no.: 34

Włodzimierz Pawlakborn 1957

Diary B, 7020-7046, 1996

assemblage, cardboard, plexi
23,3×33,2×6 cm
signed, dated and described on verso: WlODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK B | 7020-7046 | 1996 | 5 | 5

Price:
10 000 PLN

Lot no.: 35

Włodzimierz Pawlakborn 1957

Willow for Staszek and Nel, 1983

oil/canvas
80×70 cm
signed and described on verso upper middle: WŁODZIMIERZ PAWLAK 80×70 WIERZBA STASIOWI I NEL
dated on verso upper right: 1983

Price:
47 000 PLN

Lot no.: 35

Bronisław Kierzkowski(1924 – 1993)

Relief, 1973

technika własna, relief, drewno, olej, płyta paździerzowa, gwoździe, pasy skórzane, 126 × 58,5 cm

Price:
23 000 PLN

Lot no.: 36

Włodzimierz Pawlak(born 1957)

A Journal, 1988-1992

assamblage, cardboard, plexi

23,3 × 33,2 × 6 cm
signed, dated, titled on verso: 34 | WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK [nieczytelne] | 1927–[nieczytelne]95 | 1988–1992 | 230 × 320

Price:
10 000 PLN

Lot no.: 36

Włodzimierz Pawlakborn 1957

Diary 28 VI – 08 X, 2018

oil/canvas
150×100 cm,
signed, dated, and described on verso: WlODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK 28 VI – 08 X – 150 x 100 | 2018

Price:
47 000 PLN

Lot no.: 37

Andrzej J. Sadowski1946–2016

The View from the Castle in Chillon, 1998

gouache/paper
28×41,7 cm
signed, dated, and described on verso: 562. | ANDRZEJ J. SADOWSKI | ŁÓDŹ UL. BOYA ŻELEnSKIEGO 5 M 42A | WIDOK Z ZAMKU CHILLON NA JEZIORO GENEWSKIE I ALPY BERNENSKIE.” | GWASZ/PAPIER, WYM. 28 x 41,7 cm, 1998.

Price:
10 000 PLN

Lot no.: 38

Tadeusz Dominik1928–2014

Pejzaż, 2009

olej, płótno; 90 × 90 cm
sygnowany p.d. „Dominik”; na odwrocie l.g.: „Dominik 2009 | ol. pł 90 × 90 | Pejzaż”

Price:
35 000 PLN

Lot no.: 38

Andrzej J. Sadowski1946–2016

Alfa-Sud, 1977

olej / płótno

38,5 × 55 cm

48,5 × 66 cm (w oprawie)

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu śr.g.: „ALFA-SUD”, p.g.: 120 | A. SADOWSKI | 1977

na odwrociu nalepka papierowa z danymi pracy

Price:
27 500 PLN

Lot no.: 39

Danuta Lewandowska(1927-1977)

(no title), 2nd half of 1950s, XX w.

wood shavings board, individual technique, 64,5×83,5 cm

Exhibited:

  • Danuta Lewandowska (1927–1977), Malarstwo, Rysunek, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, 1982
  • Galeria Krzywe Koło

Price:
14 500 PLN

Lot no.: 39

Dorota Grynczel1950–2018

Preserve Us in Unity, 2005

oil/canvas
110 x 80 cm
signed, dated, and described on verso: OLEJ, PLOTNO 2005 r. DOROTA GRYNCZEL ZACHOWAJ NAS W JEDNOSCI

Price:
11 000 PLN

Lot no.: 40

Dorota Grynczel1950–2018

Composition 3, 2001

hand embroidery, tulle
160×59 cm

Price:
14 000 PLN

Lot no.: 41

Arika Madeyska(1928-2004)

Untitled

oil on canvas
100 × 100 cm
signed upper right: MADEYSKA
described on verso on the stretcher: ARIKA MADEYSKA 33.BD. GARIBALDI PARIS 750/5 | 130/100 × 100, nalepka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Zachęta

Price:
14 500 PLN

Lot no.: 42

Jerzy Grabowski 1933-2004

Rysunek 5/IV, 1986

ołówek, gwasz, druk na maszynie, papier

34×24 cm

sygnowany: l.d.: “J. Grabowski | W-wa 1986 r. | RYS. 5/IV”

Price:
7 500 PLN

Lot no.: 43

Marian Konarski1909–1998

Personal Freedom, 1954

sanguine, crayon, gouache/paper
35×51 cm, 54×68 cm (framed)
signed lower left: M. Konarski 20.XII.54

Price:
9 000 PLN

Lot no.: 43

Jerzy Grabowski 1933-2004

Rysunek 8/IV, Studium cyfry 9, 1986

34x24cm (46×37 cm w oprawie)

sygnowany: śr.: “J. Grabowski, Rys. 8/IV”

Price:
7 500 PLN

Lot no.: 44

Andrzej Urbanowicz(1938-2011)

Letters to Eris 0703

mixed media, acrylic on board
101 × 101 cm
signed and titled on verso: ANDRZEJ URBANOWICZ | LISTY DO ERIS. 0703, bound monograme AU

Price:
21 000 PLN

Lot no.: 45

Stanisław Młodożeniec ur. 1953

Pocztówka z Rzymu, 2012

olej, karton

50×60 cm

sygnowany p.g.: “S. Młodożeniec | 2012”

Price:
5800 zł

Lot no.: 45

Edward Dwurnik1943–2018

Lament, 1986

olej / płótno

146 × 114 cm

sygnowany, datowany p.d.: 1986 E.D.

opisany l.d.: LAMENT

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu p.g.: lipiec 1986 | E. DWURNIK | LAMENT | NR: XVI-159 | 1137

Price:
46 000 PLN

Lot no.: 45

Bianka Rolandour. 1979

Pieprzyć granice śmierci (w hołdzie poezji Rafała Wojaczka), 2015

rysunek na fotografii, rama, pleksi, krew; 72,5 × 102,5 cm

Price:
16 000 zł

Lot no.: 47

Natalia LL(born 1937)

State of matter (diptych), 1980

black & white photography on paper, vintage print
9,5 × 10,5 cm (× 2)
signed, dated, titled on verso: NATALIA LL | STANY SKUPIENIA | 1980

Price:
16 000 PLN

Lot no.: 48

Natalia LL(b. 1937)

Morfem A, 1974

crayon / paper
70 × 49 cm
signed lower right: “NATALIA LL”, titled and dated lower left: “MORFEM A / 1974”

Price:
11 500 PLN

Lot no.: 48

Igor Mitoraj1944–2014

Perseus, 1988

patinated bronze, travertine
signed lower left: MITORAJ, on verso edition number: 15/1000

Price:
Contact us

Lot no.: 48

Andrzej Sadowski1946–2016

Robert de Niro w filmie „Taksówkarz”, 1977

akryl, płótno; 84 × 102,5 cm; sygnowany p.d. „A. A. SADOWSKI | 1977”, na odwrocie (dwukrotnie): „127. | A. A. SADOWSKI, ŁÓDŹ | ROBERT DE NIRO W FILMIE TAKSÓWKARZ | AKRYL, WYM: 81 × 100 cm, 1977”; nalepki z danymi pracy w języku polskim i niemieckim

Price:
28 000 zł

Lot no.: 49

Jarosław Eysymontborn 1956

Landscape, 2018

acrylic/canvas
91,5×64,5 cm, 98,5 x 72 cm (framed)
signed lower right: J. Eysymont, signed, dated, and described on verso upper left: Jaroslaw 2018 | Eysymont | PEJZAZ | 65×92 akryl, plotno

Price:
3 200 PLN

Lot no.: 50

Andrzej Czarnacki(ur. 1968)

Blue tensor conation, 2007–2009

oil, acrylic, rubbers, resin, rivets, egg packing, fiberboard, canvas; 90 × 100 cm

Exhibited:

  • Andrzej Czarnacki: Skłonność uparta, Muzeum Sztuki w Łodzi, 2015

Litearture:

  • Andrzej Czarnacki: Skłonność uparta, katalog wystawy w Muzeum Sztuki w Łodzi, Łódź 2015.

Price:
25 000 PLN

Lot no.: 50

André Sasur. 1928

Brigitte Bardot, lata 60. XX w.

fotografia czarno-biała, papier barytowy; 48×48 cm

sygnowany p.d. “andre sas”, na odwrocie nalepka Galerie Grace Radziwill

Price:
9000 zł

Lot no.: 50

Natalia LL(ur. 1937)

Trwoga paniczna, 1989

2×fotografia analogowa, interwencja na negatywie, vintage print, papier; 28,6×29cm każda; egz. 2/3+2 EA

sygnowane na odwrocie: „NATALIA LL | Panic’s Tragedy (odpowiednio: 1 lub 2) | 1989”

Price:
36 000 PLN

Lot no.: 51

Dariusz Mląckiborn 1963

The Envelope, 2004

mixed media/corkboard
60 x 90 cm, 70,5 x 100,5 cm (framed)
lower right round stamp with inscription: DARIUSZ MLACKI WARSZAWA

Price:
8 500 PLN

Lot no.: 51

Jerzy Lewczyński 1924-2014

bez tytułu, 1960

fotografia czarno-biała, papier

49×40,5 cm

fotografia opisana l.d.: 1960, p.d.: sygnowana “JL”, na odwrocie pieczęć artysty oraz sygnatura: “JL”

Price:
3 500 PLN

Lot no.: 52

Jean Barthet1920-2000

fotografia czarno-biała, papier barytowy; 51×47 cm

sygnowany p.d. “Jean Barthet”, na odwrocie pieczęć Galerie Grace Radziwill

Price:
9000 zł

Lot no.: 52

Jerzy Lewczyński 1924-2014

Bez tytułu, 1960

Fotografia czarno-biała, papier

50×32 cm

Price:
3 500 PLN

Lot no.: 53

Jadwiga Sawicka(ur. 1959)

Płacz płać, 2008

olej, akryl, płótno; 60×50 cm

sygnowany na odwrocie: „JADWIGA SAWICKA | 2008”

Proweniencja:

  • Jadwiga Sawicka. Miła i dobra, Galeria EGO, Poznań, 2008.

Price:
17 000 PLN

Lot no.: 53

Milton H. Greene1922-1985

Marilyn Monroe, 1954

fotografia czarno-biała, vintage print, papier; ed. 186/3000; 26×20 cm

Price:
10 000 PLN

Lot no.: 54

Aleksandra Waliszewska(ur. 1976)

(no title), 2012

individual technique/gouache, cardboard; 25 × 35 cm

Price:
9500 PLN

Lot no.: 55

Jan D(b. 1942)

A Heart, 1993

pastel / paper
28 × 38,3 cm (within passe-partout)
signed lower left: “Jan Dobkowski”, dated lower right: “1993 ROK”

Price:
3 500 PLN

Lot no.: 55

Eugeniusz Mincielborn 1958

Untitled, 2017

acrylic, cement/canvas
120×100 cm,
signed and dated lower left: MINCIEL 2017, signed, dated, and described on verso upper left: E | MINCIEL | AKRYL | CEMENT | 2017 | XXX

Price:
13 000 PLN

Lot no.: 57

Paweł Dunalur. 1978

Bez tytułu, 2007

olej, płótno; 150 × 150 cm
sygnowany na odwrocie

Price:
8000 PLN

Lot no.: 58

Bartek Otocki(ur. 1978)

(no title) from the cycle: „There is less time than it seems”, 2017

oil, canvas; 80 × 100 cm
signed on the strecher: „B. Otocki, z cyklu „Zostalo mniej czasu niż się wydaje” 2017, Beta | BEZ TYTULU/UNTITLED”

Price:
Contact us

Lot no.: 58

Interior I, 1977

pencil / paper
23,2 × 34,4 cm
signed, dated and described alongside lower edge: „Wnetrze I | rys. olowkiem | A. Sadowski 1977”, described on the back: „ANDRZEJ A. SADOWSKI, LODZ | «WNETRZE I» | PENCIL/PAPER, WYM: 23,2 × 34,4 cm, 1977”

Price:
8 500 PLN

Lot no.: 58

Dobrawa Borkałaborn 1990

The Space Is Where Mind Is, 2014

mixed media [glass painting] / lightbox
60×60 cm

Price:
6 000 PLN

Lot no.: 58

Mikołaj Chylakur. 1975

Stan nieważkości, 2008

olej, płótno; 110 × 110 cm
sygnowany na odwrocie: „MIKOŁAJ CHYLAK | „STAN NIEWAŻKOŚCI” 2008 | ol./pł. 110 × 110 | www.mikolajchylak.com”

Price:
2500 PLN

Lot no.: 59

Paweł Kałużyńskiborn 1979

Palm Trees, 2019

oil, acrylic, enamel /canvas
100x80cm
signed, dated and described on verso: Paweł Kałużynski 2019 | “Palmy” | olej/akryl/szkliwo
signed along right edge: Kałużynski

Price:
5 500 PLN

Lot no.: 61

Piotr Krzymowskiborn 1989

I believe I can imagine a color that I have never seen before, 2017

digital print on Hahnemühle archival paper, scan of a heat-treated 16mm film strip, ed. 3 + 2 AP
60 x 42 cm, 82 x 57 cm (framed)
described upper left 1.3., signed lower right: Piotr Krzymowski 2017

Exhibitions:

Whitechapel Gallery, London, 2011

CCA, Glasgow, 2013

Art Basel Miami, 2016

L’Étrangere Gallery, London, 2017

Price:
6 500 PLN

Lot no.: 64

Honza Zamojskiur. 1981

bez tytułu (projekt ilustracji), 2011

collage, papier

46×30 cm

sygnowany na odwrocie: “HNZ-2011”

Price:
2000 PLN

Lot no.: 67

Wlastimil Hofman(1881–1970)

Organist, 1943

oil, canvas, 45 × 37 cm (within the frame)
signed at the bottom: „Wlastimil | Nazaret Hofman 1943”; on the reverse: „Organista Edgar Affard | „Organista” | W Kościele Chrystusa Mlodzieńca w Nazarecie | listopad 1943 | Nazaret”

Price:
30 000 PLN

Lot no.: 67

Aleksandra Waliszewska(b. 1976)

Untitled, 2012

mixed media / paper
35 × 25 cm

Price:
11 500 PLN

Lot no.: 68

Wojciech Sadleyur. 1932

Lazurowa (projekt WAREXPO), 1980

asamblaż, technika własna, papier; 31 × 42 cm;

opisany i sygnowany ołówkiem p.d.: „SADLEY 1980 | LAZUROWA | rozm. 120 × 200cm | mat SKÓRA.”; l.d. częściowo nieczytelne pieczęci: „uzgodniono 24.IX.80 r.; ST. SPECJALISTA d/s Architektury Wnętrz”, na odwrocie pieczęć: „Komisja Artystyczna WAREXPO” oraz „KOMISJA RZECZOZNAWCÓW D/S ARTYSTYCZNYCH WAREXPO”

Price:
1200 PLN

Lot no.: 69

Andrzej Czarnacki(b. 1968)

Tensoric Bonds, 2004-2010

oil / canvas
60 × 85 cm
titled and dated on the back, paper label with a description: “wiazania tensoryczne | olej na plotnie, 2004-2010, 85×60 cm”

Exhibited:

Andrzej Czarnacki: Sklonnosc uparta, Muzeum Sztuki w Lodzi, 2015

Price:
28 000 PLN

Lot no.: 70

Leszek Maestro Żegalski(b. 1959)

Untitled

oil / canvas

61 × 50 cm

signed alongside the left edge: „ZEGALSKI”

Price:
12 000 PLN

Lot no.: 71

Wojciech Bąkowski(ur. 1979)

Przykre wakacje, ed. 1/1, 2008

akwarela na taśmie filmowej, odbitka na papierze fotograficznym; 24×40 cm

Price:
6500 PLN

Lot no.: 71

Aleksandra Waliszewska ur. 1976

Bez tytułu, 2013

technika własna/gwasz, karton

35×25 cm

sygnowany na odwrocie: „Waliszewska”

Price:
7000 PLN

Lot no.: 72

Bartek Materka(ur. 1973)

Keep Calm, Breath Deeply, 2015

olej, płótno; 160 × 160 cm

sygnowany na odwrocie: „Bartek Materka | Keep calm | Breath deeply | 2015, oil/canvas”

Price:
18 000 PLN

Lot no.: 73

Magdalena Karpińska ur. 1984

Bez tytułu, 2014

tempera jajowa, papier

21×30 cm

Price:
2000 PLN

Lot no.: 74

Edward Matuszczak(1906–1965)

Landscape from Kazimierz, 1933

oil, cardboard25 × 30 cm
signed on the reverse lower right „Matuszczak 1933”

Exhibited:

  • „Gra obrazów” National Museum in w Kielce, 2011.

Literature:

  • Exhibition catalogue „Gra obrazów” National Museum in w Kielce 2011.

Price:
5 800 PLN

Lot no.: 74

Jacek Sienicki

Ostrowik, 1996

medium: watercolor/paper; number of pieces: 1; dimensions: 23 x 31 cm; distinguishing marks: signed “Jacek Sienicki | OSTROWIK | akwarela-papier | 1996.”

Price:
6 000 PLN

Lot no.: 78

Marianna Stuhrur. 1982

z cyklu "Alina", 2007

akwaforta, akwatinta, papier

60×90 cm

sygnowany ś.d. “z cyklu Alina no 2 | Stuhr | 2007”

Price:
600 PLN