Team

 

W dniu 1 marca 2017 roku zgromadzenie wspólników DA Libra powołało w skład rady nadzorczej:

  • profesora Marka Bryxa,
  • Martę Dąbrowską,
  • profesora Jacka Leociaka,
  • Roberta Tomaszewskiego

 

Ewa Szok – Prezes zarządu.

Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją z socjologii sztuki (praca badawcza kolekcjonerów polskiej sztuki współczesnej). Wieloletni członek zarządu Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie zajmowała się działalnością charytatywną wspierającą budowę kolekcji Muzeum. Od 4 lat pracuje jako niezależny art advisor i pomaga tworzyć prywatne i korporacyjne kolekcje sztuki. Dodatkowe wykształcenie z zakresu obrotu dziełami sztuki zdobywała w londyńskich domach aukcyjnych Sotheby’s i Christie’s i na praktykach w Szwajcarii.

Oksana Bagriy – Dyrektor Działu sprzedaży.

Magister sztuki, doświadczona marszand i konserwator. Kształciła się w Wyższej Szkole Zarządzania w Kijowie, tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury, jak również na warszawskiej ASP. Kwalifikacje zdobywała m.in. współpracując z Domem Aukcyjnym Rempex przy weryfikacji dzieł sztuki oraz ich sprzedaży, a także nawiązując długofalowe kontakty z prestiżowymi klientami. Specjalistka ds. zarządzania finansami, organizacji eventów i promocji. Wyróżniona stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

Iwona Wojnarowicz  – Dyrektor Działu przyjęć.

Historyk sztuki, ekspertka w sprawach opracowania merytorycznego, wyceny, zarządzania i inwentaryzacji kolekcji. Grafik i projektant naszych katalogów. Specjalistka ds. sztuki XX i XXI w., wykształcenie zdobyła na Uniwersytecie Jagiellońskim, Università degli studi di Pavia oraz Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat działa na rynku dzieł sztuki, doświadczenie zawodowe zdobyła w głównych domach aukcyjnych w Polsce. Wieloletnia współpracowniczka Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie i konsultantka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Współtworzyła jedną z wiodących galerii sztuki współczesnej, Kucharski&Olszewski.