Było o „punkowej” Ernie Rosenstein, newralgicznym punkcie slasha u Włodarskiego i „Krajobrazie, który przeżył śmierć” Kornela Filipowicza – z dedykacją dla Jonasza S.
Dziękujemy panelistom i publiczności.
W dyskusji wzięli udział:
🌐Renata Piątkowska – doktor nauk humanistycznych, historyczka sztuki, zajmuje się sztuką i kulturą żydowską. Od 1999 roku pracuje w Muzeum POLIN, obecnie jako Główna Kuratorka Zbiorów. Autorka tekstu „Zagłada i ocalenie Jonasza Sterna” w katalogu wystawy.
🌐Adam Sandauer – doktor fizyki. Od kilku lat przewodniczący Stowarzyszenia Primum Non Nocere, zajmującego się m.in. pomocą dla ofiar błędów lekarskich. Syn znanego pisarza Artura Sandauera i Erny Rosenstein. W katalogu wystawy znalazł się zapis rozmowy z Adamem Sandaurem: „Są sprawy istotne i mniej ważne. Rozmowa z Adamem Sandauerem o Ernie Rosenstein”
🌐Piotr Słodkowski – doktor nauk humanistycznych, adiunkt na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego doktorat, poświęcony malarzowi Henrykowi Strengowi, wyszedł jako książka „Modernizm żydowsko-polski”.
Autor tekstu „Sztuka, wojna i tożsamość zagładowa. Przypadek Henryka Strenga / Marka Włodarskiego” w katalogu wystawy.
Dyskusję prowadziła Iwona Wojnarowicz, historyczka sztuki, prezes Domu Aukcyjnego Libra.
Fot. Marcin Łabuz