Było o „punkowej” Ernie Rosenstein, newralgicznym punkcie slasha u Włodarskiego i „Krajobrazie, który przeżył śmierć” Kornela Filipowicza – z dedykacją dla Jonasza S.
Dziękujemy panelistom i publiczności.

W dyskusji wzięli udział:

🌐Renata Piątkowska – doktor nauk humanistycznych, historyczka sztuki, zajmuje się sztuką i kulturą żydowską. Od 1999 roku pracuje w Muzeum POLIN, obecnie jako Główna Kuratorka Zbiorów. Autorka tekstu „Zagłada i ocalenie Jonasza Sterna” w katalogu wystawy.

🌐Adam Sandauer – doktor fizyki. Od kilku lat przewodniczący Stowarzyszenia Primum Non Nocere, zajmującego się m.in. pomocą dla ofiar błędów lekarskich. Syn znanego pisarza Artura Sandauera i Erny Rosenstein. W katalogu wystawy znalazł się zapis rozmowy z Adamem Sandaurem: „Są sprawy istotne i mniej ważne. Rozmowa z Adamem Sandauerem o Ernie Rosenstein”

🌐Piotr Słodkowski – doktor nauk humanistycznych, adiunkt na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego doktorat, poświęcony malarzowi Henrykowi Strengowi, wyszedł jako książka „Modernizm żydowsko-polski”.
Autor tekstu „Sztuka, wojna i tożsamość zagładowa. Przypadek Henryka Strenga / Marka Włodarskiego” w katalogu wystawy.

Dyskusję prowadziła Iwona Wojnarowicz, historyczka sztuki, prezes Domu Aukcyjnego Libra.

Fot. Marcin Łabuz

Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
udemy free download
download xiomi firmware
Free Download WordPress Themes
lynda course free download