Private Sale

Terminem private sale określamy zakup dzieł sztuki w ramach dyskretnej sprzedaży.

Nasz dom aukcyjny oferuje klientom możliwość zakupu dzieł sztuki w ramach dyskretnych transakcji prywatnych. Obiekty przeznaczone do sprzedaży private sale nie pojawiają się w ofercie publicznej czy galeryjnej domu aukcyjnego. Oznacza to, że nie można znaleźć ich w katalogach ani na stronie internetowej. Trafiają wyłącznie do wyselekcjonowanych odbiorców na podstawie spersonalizowanej oferty. Dom Aukcyjny Libra spełnia rolę pośrednika pomiędzy sprzedającym a kupującym zachowując pełną anonimowość i dyskrecję transakcji. Zarówno jeżeli chodzi o przedmiot zakupu jak i kwotę transakcji.  Nasi wyspecjalizowani eksperci w tej dziedzinie przeprowadzają za Państwa cały proces negocjacji i zakupu.

Aukcje dzieł sztuki

W licytacjach prowadzonych przez Dom Aukcyjny Libra można uczestniczyć na kilka sposobów:

Licytacja osobista

Wymaga osobistej obecności na sali. Przed przystąpieniem do licytacji należy zgłosić pracownikom domu aukcyjnego chęć udziału w aukcji oraz wypełnić formularz rejestracji – można to zrobić osobiście bezpośrednio przed aukcją, w siedzibie domu aukcyjnego lub pobrać wniosek w wersji elektronicznej i przesłać go droga mailową na adres: zlecenia@artlibra.pl lub drogą pocztową na adres domu aukcyjnego. Po weryfikacji wniosku zostanie Państwu przydzielony numer umieszczony na lizaku aukcyjnym. Lizak będzie można odebrać w recepcji tuż przed aukcją. Poprzez jego podniesienie będą Państwo zgłaszać aukcjonerowi chęć zakupu. Ofertę składają Państwo poprzez podniesienie lizaka. Obiekty będą licytowane od ceny wywoławczej w górę. Aukcjoner zbiera oferty z sali. Licytacja trwa, dopóki nie zostanie zgłoszona kwota, która nie zostanie przelicytowana przez inne osoby biorące udział w aukcji. Zawarcie transakcji kupna/sprzedaży następuje poprzez przybicie młotkiem.

Licytacja telefoniczna

Aby wziąć udział w licytacji telefonicznej, należy wypełnić formularz rejestracji oraz formularz zlecenia licytacji telefonicznej, a następnie przesłać je drogą mailową, pocztą lub złożyć osobiście. Nasi pracownicy skontaktują się z Państwem by ustalić szczegóły licytacji. Prosimy o rejestrowanie się na aukcje nie później niż 12 godzin przed rozpoczęciem licytacji, aby nasi pracownicy mieli czas, aby ustalić z Państwem szczegóły przebiegu licytacji. Oferty telefoniczne są obsługiwane przez pracowników domu aukcyjnego.

Zlecenie z limitem

Jeżeli nie mogą Państwo wziąć osobistego udziału w aukcji lub też licytacji telefonicznej zachęcamy do składania ofert z limitem. Nasi pracownicy będą licytować w Państwa imieniu do wskazanego w formularzu limitu. O wyniku aukcji powiadomią Państwa niezwłocznie po zakończonej aukcji. Nasi pracownicy dołożą wszelkich starań, by zakupić dla Państwa prace po możliwie najniższej cenie.

Licytacja przez Internet

Umożliwiamy także licytację online za pomocą portalu www.liveauctioneers.com lub invaluable.com
W przypadku licytacji przez Internet opłata aukcyjna wynosi 23%. Po zarejestrowaniu się na portalu aukcyjnym, należy poczekać na kontakt z naszym pracownikiem, który po weryfikacji danych, akceptuje dostęp klienta do udziału w aukcji. Prosimy o rejestrowanie się na aukcje nie później niż 12 godzin przed rozpoczęciem licytacji.

ul. Złota 48/54
00-120 Warszawa
budynek Hotelu Mercure
(wejście od pasażu za budynkiem „Złota 44”)