Jak sprzedać

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w wycenie wartości dzieł sztuki. Dzięki systemowi dyskretnych sprzedaży, które stanowią ważny element naszej działalności, jesteśmy w stanie dotrzeć do szerokiego grona klientów na każdym pułapie cenowym.

Sprzedającym oferujemy konkurencyjne warunki sprzedaży. Niskie prowizje, wysokie obroty aukcyjne oraz system private sale składają się na atrakcyjną ofertę dla sprzedającego, gwarantując mu najwyższe zyski.

1Wstępna ocena

Aby nasi pracownicy mogli dokonać pierwszej weryfikacji zgłoszonego dzieła należy przesłać fotografie obiektu na nasz adres mailowy: info@artlibra.pl.

Prosimy o dołączenie zdjęcia pracy oraz danych technicznych jak:

  • autor
  • wymiary
  • technika
  • data powstania
  • proweniencja / historia wystaw / certyfikaty autentyczności

Wstępną ocenę przekazujemy Państwu bezpłatnie w ciągu 48 godzin.

Zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi ekspertami. Istnieje możliwość spotkania w naszej galerii bądź w innym dogodnym dla Państwa miejscu, gdzie moglibyśmy osobiście porozmawiać o ofercie domu aukcyjnego. Nasi specjaliści pozostają do Państwa dyspozycji. By umówić spotkanie prosimy o kontakt pod adresem mailowym: info@artlibra.pl lub numerem telefonu + 48 660 299 912.

2Przekazanie obiektu do domu aukcyjnego

Po zakwalifikowaniu obiektu, poprosimy Państwa o dostarczenie obiektu do siedziby domu aukcyjnego. W razie potrzeby możemy przygotować transport lub przyjechać na miejsce, aby osobiście obejrzeć obiekt.

Państwa prace są u nas profesjonalnie przechowywane i ubezpieczone.

3Wycena pracy i przygotowanie umowy

Po zweryfikowaniu dzieła wykonujemy profesjonalną wycenę obiektu i indywidualnie ustalamy warunki sprzedaży. Działamy w dwóch modelach: systemie aukcyjnym oraz private sales.

Po ustaleniu sposobu i warunków sprzedaży, przygotowujemy umowę komisową, zawierającą wszystkie niezbędne dane. Zaprosimy Państwa do podpisania umowy w naszym biurze lub prześlemy do Państwa dokumenty drogą listową albo dostarczymy je osobiście.

4Rozliczenie sprzedaży

Naszym klientom oferujemy błyskawiczne wypłaty należnych kwot. Płatności dokonujemy w terminie do 7. dni od momentu wpłaty środków przez kupującego. Tym samym jesteśmy najszybszej wypłacającym należności domem aukcyjnym w Polsce.

Najważniejsze terminy

umowa komisowa – to umowa zawierająca wszystkie dane obiektu oraz ustalone warunki sprzedaży takie jak zaakceptowana przez Państwa cena minimalna oraz wybrana droga sprzedaży: aukcyjna lub private sale.

private sale – to dyskretna transakcja sprzedaży lub zakupu dzieła sztuki tylko pomiędzy zainteresowanymi stronami. Jako doświadczeni marszandzi zdajemy sobie sprawę jakie znaczenie dla naszych klientów mogą mieć obiekty kolekcjonerskie. Oferowane w tym trybie dzieła nie są eksponowane w ofercie publicznej czy galeryjnej. Trafiają wyłącznie do wyselekcjonowanych odbiorców na podstawie spersonalizowanej oferty. Rekomendujemy go, jeżeli zależy Państwu na anonimowej i dyskretnej transakcji. Gwarantujemy przekazywanie ofert tylko do wąskiego, wyselekcjowanego grona zainteresowanych. Nasza baza klientów pozwala nam na precyzyjne łączenie zainteresowanych stron pod względem wspólnych preferencji przy zachowaniu maksymalizacji zysków.

sprzedaż aukcyjna – to sprzedaż publiczna i otwarta. Obiekt zostanie umieszczony w ogólnodostępnym katalogu aukcyjnym wraz z innymi dziełami z oferty. Praca zostaje sprzedana po najwyższej cenie, jaka zostanie zaoferowana podczas licytacji. Uderzenie młotka na aukcji jest potwierdzeniem zawarcia transakcji. Sprzedaż na aukcji gwarantuje dotarcie z ofertą do maksymalnie dużego, ogólnoświatowego grona klientów.

cena wywoławcza – kwota, od której zaczyna się licytacje obiektu na aukcji. Należy pamiętać, że niskie ceny wywoławcze często oznaczają dynamiczną licytację i wysokie ceny sprzedaży.

estymacja – szacowany przedział wartości obiektu. Estymacje ustalane są przez naszych ekspertów na podstawie analiz rynku i wieloletniego doświadczenia.

 

ul. Złota 48/54
00-120 Warszawa
budynek Hotelu Mercure
(wejście od pasażu za budynkiem „Złota 44”)