18.11.19 | Aukcja Prac na Papierze i Fotografii ze zbiorów Kolekcjonera

Termin aukcji: 19 listopada 2018 r., godz. 19.00 w siedzibie Domu Aukcyjnego Libra, ul. Złota 48/54, budynek Hotelu Mercure,

Wystawa czynna w dniach: 6–19 listopada w godz. 10.00–18.00 (pon.-pt.; w sobotę 11.00-15.00; w niedzielę nieczynne).

Kontakt w sprawie obiektów: Anna Palacz
anna.palacz@artlibra.pl
+48 660-299-912

Numer katalogowy: 21

Jacek Sienicki (1928-2000)

Niebieskie wnętrze, nd.

akwarela, pastel, papier; 41×27 cm

Estymacja:
4 000–6 000 zł ●

Cena wylicytowana:
Obiekt niedostępny

Jacek Sienicki (1928-2000)

Drzewa, lata 90. XX w.

pastel olejny, papier; 44,7×31,5 cm
sygnowany p.d. (sygnatura przesłonięta przez oprawę)

Estymacja:
3 500–5 000 zł ●

Cena wylicytowana:
2 400 zł

Andrzej A. Sadowski(1946-2016)

Siena, Via di Pantaneto, 2012

gwasz, papier; 45,5×29,5 cm
sygnowany l.d. „A.A. Sadowski | 2012”, na odwrocie autorskie napisy z danymi pracy

Estymacja:
9 000–11 000 zł

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Telefonista, 1970

tusz, papier; 37×28 cm
na odwrocie nalepka z autorskimi napisami (m.in. informacja o udziale pracy w konkursie plastycznym im. F. Bartoszka i Z. Bobowskiego)

Estymacja:
9 000–11 000 zł

Włodzimierz Pawlak

15 XI - 21 XI 1997. Dziennik nr 81, 1997

ołówek, papier; 32×22,5 cm
sygnowany na odwrocie: „WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK | 15 XI – 21 XI | 81 | 1997

Estymacja:
8 000–10 000 zł ●

Cena wylicytowana:
Obiekt niedostępny

Henryk Płóciennik(ur. 1933)

Akt w zieleni, 1997-2015

technika mieszana, papier; 51×36 cm (w świetle passe partout)
sygnowany l.d. „H. Płóciennik 2015”, p.d. „H. Płóciennik 1997”

Estymacja:
2 000–3 000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Numer katalogowy: 27

Rafał Olbiński(ur. 1943)

Kształt intymnej iluzji, nd.

serigrafia barwna, papier; ed. 1/25; 82×58,5 cm
sygnowany l.d. „EA 1/25”, p.d. „Olbiński”

Estymacja:
2 400–3 200 zł ●

Cena wylicytowana:
1 600 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 28

Jan Lebenstein (1930-1999)

Kobieta, sfinks i obelisk, 1985

litografia barwna, papier kremowy; ed. 62/75; 49,5×31,8 cm
sygnowany l.d. „62/75”, p.d. „Lebenstein 85”

Estymacja:
1 000–1 500 zł ●

Cena wylicytowana:
1 500 zł

Jan Lebenstein (1930-1999)

Jeźdźcy apokalipsy, 1985

litografia sepiowa, papier kremowy; 30×50 cm
sygnowany l.d. „XXIII/L”, p.d. „Lebenstein 85”; papier oznaczony suchą pieczęcią

Estymacja:
2 500–4 000 zł ●

Cena wylicytowana:
3 800 zł

Jan Lebenstein (1930-1999)

Minstrele. Ilustracja poezji Eugenio Montale, 1972

sygnowany p.g.: „Lebenstein”

Estymacja:
1 200–2 000 zł ●