18.11.19 | Aukcja Prac na Papierze i Fotografii ze zbiorów Kolekcjonera

Termin aukcji: 19 listopada 2018 r., godz. 19.00 w siedzibie Domu Aukcyjnego Libra, ul. Złota 48/54, budynek Hotelu Mercure,

Wystawa czynna w dniach: 6–19 listopada w godz. 10.00–18.00 (pon.-pt.; w sobotę 11.00-15.00; w niedzielę nieczynne).

Kontakt w sprawie obiektów: Anna Palacz
anna.palacz@artlibra.pl
+48 660-299-912

Pablo Picasso(1881-1973)

Figure au corsage rayé, 1949

litografia barwna, papier; 81×68,5 cm
datowany l.g. „3.4.49”, l.d. opis na kamieniu litograficznym: „Henri Duchamps Grav. Lith Mourlot Imp. S.P.A.D.E.M.” na odwrocie nalepka z danymi pracy w jęz. angielskim; edycja i data edycji nieznane

Estymacja:
3 000–5 000 zł ●

Cena wylicytowana:
21 000 zł

Henryk Płóciennik(ur. 1933)

Miodowy miesiąc, 1980

autocynkografia, papier; 63×49,5 cm
sygnowany wzdłuż dolnej krawędzi: „Miodowy miesiąc IC (AP.), autocynkografia 1980, H. Płóciennik”

Estymacja:
1 600–2 200 zł ●

Cena wylicytowana:
sprzedane

Roman Opałka(1931-2011)

333, nd.

kwasoryt, papier; ed. 33/50; 100×70 cm
opisany: „333”, sygnowany „R. Opałka”, odbijał H. Opałka

Estymacja:
4 000–6 000 zł ●

Roman Opałka(1931-2011)

Żagiel I, nd.

linoryt, papier; ed. 25/50; 100×70 cm
opisany: „Żagiel I”, sygnowany „R. Opałka”, odbijał H. Opałka

Estymacja:
1 800–2 200 zł ●

Henryk Opałka(1929-2018)

Kwadratowiec, 2002

litografia, papier; ed. 2/13; 63,5×59,5 cm
opisany i sygnowany: „Kwadratowiec | litografia 2/13 | H. Opałka 2002”

Estymacja:
1 000–1 500 zł ●

Daria Malicka(ur. 1985)

bez tytułu, nd.

kolaż, papier; 21×14,5 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja:
800–1 200 zł ●

Cena wylicytowana:
sprzedane

Jerzy Flisak(1930-2008)

W kabarecie, lata 80. XX w.

akwarela, piórko, tusz, papier; 28,5×35,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. monogramem artysty „JF”

Estymacja:
1 100–1 500 zł ●

Cena wylicytowana:
1 200 zł

Jan Sawka(1946-2012)

A Book of Fiction - projekt ilustracji, 1983

miedzioryt, akwarela, gwasz, papier; 49,5×35 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. „JAN SAWKA”

Estymacja:
2 500–3 000 zł ●

Cena wylicytowana:
1 800 zł

Paweł Kowalewski(ur. 1958)

Och ty owłosiona łapko, 2008

serigrafia kolorowana, papier; ed. 3/20; 84×105 cm
sygnowana wzdłuż prawego boku: „3/20 PAWEŁ KOWALEWSKI 2008”

Estymacja:
4 000–6 000 zł

Wilhelm Sasnal(ur. 1972)

Unexisting book, 2009, ed. 36/50

linoryt, papier; 35×50 cm
sygnowany l.d.: „Unexisting book 36/50”; p.d.: sygnatura oraz data 2009

Estymacja:
5 000–8 000 zł ●

Cena wylicytowana:
2 500 zł