18.11.19 | Aukcja Prac na Papierze i Fotografii ze zbiorów Kolekcjonera

Termin aukcji: 19 listopada 2018 r., godz. 19.00 w siedzibie Domu Aukcyjnego Libra, ul. Złota 48/54, budynek Hotelu Mercure,

Wystawa czynna w dniach: 6–19 listopada w godz. 10.00–18.00 (pon.-pt.; w sobotę 11.00-15.00; w niedzielę nieczynne).

Kontakt w sprawie obiektów: Anna Palacz
anna.palacz@artlibra.pl
+48 660-299-912

Józef Pankiewicz(1866-1940)

Ulica Jeruzal w Dinan, 1906

akwaforta, sucha igła, papier żeberkowy; 18×11,3 cm
na dole arkusza opisy typograficzne, m.in.: „Józef Pankiewicz, Strasse in Dinan, Orginalradierung”; edycja wiedeńskiego towarzystwa Für Vervielfaltigende Kunst

Estymacja:
2 200–2 800 zł

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Pinchus Kremegne(1890-1981)

Nadbrzeże, nd.

tempera, olej, tektura; 40,7×65 cm
sygnowany p.d. „KREMEGNE”

Estymacja:
10 000–14 000 zł ●

Cena wylicytowana:
niedostępny

Mojżesz Kisling (1891-1953)

Dziewczyna z Marsylii, nd.

litografia, papier; 36,5×27,5 cm (cały arkusz)

Estymacja:
600–800 zł ●

Cena wylicytowana:
600 zł

Mojżesz Kisling(1891-1953)

Macierzyństwo, 1952

litografia barwna, papier; 30 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na kamieniu l.d.: „Kisling 1952”

Estymacja:
2 600–3 200 zł ●

Cena wylicytowana:
2 000 zł

Mojżesz Kisling(1891-1953)

Port Saint Tropez, nd.

litografia barwna, papier; 34×24 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d. „Kisling”

Estymacja:
2 000–4 000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Stefan Mrożewski(1894-1975)

Wróżba Panny Wodnej, 1938

drzeworyt, papier; 24×17,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. „St. Mrożewski”

Estymacja:
600–800 zł ●

Cena wylicytowana:
600 zł

Edward Hartwig1909-2003

Defilada (rzeźba Hasiora "Płonące ptaki" w Koszalinie)

fotografia czarno-biała, vintage print, papier; 23×17,5 cm

sygnowany na odwrocie: „E.H.” wraz z autorską pieczęcią artysty

Estymacja:
1 800–2 200 zł

Cena wylicytowana:
1 100 zł

Edward Hartwig1909-2003

bez tytułu, 1991

fotografia czarno-biała, lifetime print, 26×33,5 cm

sygnowany p.d. „E. Hartwig”, na odwrocie autorska pieczęć i data 1991

Estymacja:
1 800–2 200 zł

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Edward Hartwig1909-2003

bez tytułu, lata 70. XX w.

sygnowany p.d. „E. Hartwig”, na odwrocie autorska pieczęć i napis „lata 70.”

Estymacja:
1500–1800 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

André Sasur. 1928

Brigitte Bardot, lata 60. XX w.

fotografia czarno-biała, papier barytowy; 48×48 cm

sygnowany p.d. „andre sas”, na odwrocie nalepka Galerie Grace Radziwill

Estymacja:
7000–9000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej