W gazecie Parkiet artykuł o zapowiadający naszą 2. Aukcję Sztuki Nowoczesnej:

Bogata oferta na koniec pierwszego półrocza

Zapowiada się mocny finał pierwszego półrocza na krajowym rynku sztuki i antyków. Mocny, gdy chodzi o różnorodną ofertę. Warto dobrze się zastanowić, na co wydać pieniądze. […] Wielki polski kolekcjoner malarstwa, artysta operowy Wiesław Ochman powiedział mi dawno temu: „Obraz powinien żyć na ścianie. Powinien być stale w pobliżu człowieka. Życie toczy się całkiem inaczej, kiedy co rano, zaraz po przebudzeniu, widzę ukochany obraz, który mi się po prostu podoba!”

Kupuj to, co ci się podoba. Może przy okazji na tym zarobisz. Okaże się to za 20 lat, bo kupowanie obrazów to typowa inwestycja dla wnuka, czyli długoterminowa. To znaczy, że ja kupuję, wnuk sprzedaje i żyje w luksusie, ciepło mnie wspominając. Wnuk na pewno się ucieszy, widząc w domu „Venus” namalowaną przez Imricha.

Klasyka

5 czerwca odbędzie druga aukcja nowego domu aukcyjnego Libra (www.artlibra.pl). Oferta nie została jeszcze ujawniona. Będą muzealne prace powojennych i międzywojennych klasyków. Zainteresują kolekcjonerów dzieła np. Andrzeja Wróblewskiego, Kazimierza Mikulskiego, Karola Hillera, Witkacego czy kolejne dzieło Władysława Strzemińskiego. Będzie wczesny Dwurnik.

Wróżyłem w „Parkiecie” ponad rok temu, że wczesne (z lat 70. i 80.) obrazy Dwurnika będą wprowadzane na rynek przez marszandów, którzy nie mają czym handlować, bo stale maleje podaż klasyków. Dwurnik namalował hektary obrazów. Jest czym handlować. Antykwariusze wykupują wczesne obrazy malarza nawet w Nowym Jorku. Może tam są jeszcze wyjątkowo tanie? Wtedy na pewno będą zakupem inwestycyjnym”.

Cały artykuł do przeczytania w Gazecie Parkiet z dnia 6–7 maja 2017 lub tutaj

 

Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
download udemy paid course for free
download samsung firmware
Free Download WordPress Themes
online free course