fbpx
×

Dom Aukcyjny LIBRA to warszawski dom aukcyjny z usługami „made to measure”, to znaczy  dostosowanymi do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Specjalizujemy się w polskiej sztuce XX i XXI wieku.

Jesteśmy prężnie rozwijającym się domem aukcyjnym, który po dwóch latach działalności znalazł się w czołówce największych domów aukcyjnych w Polsce (raport artinfo.pl, 2018). Powstaliśmy, aby wprowadzić na polski rynek sztuki nową jakość i wysokie standardy zarówno w zakresie oferty, jak i obsługi. Aukcje to tylko część naszej działalności. Połowa naszych transakcji to sprzedaże Private Sale oraz doradztwo inwestycyjne i kolekcjonerskie  —  szczególnie preferowane przez klientów z grupy Premium ze względu na dyskrecję i indywidualne negocjacje. W 2019 roku uruchomiliśmy projekt cyklu wystaw, który w lutym został zainicjowany pokazem obrazów malarza polskiego pochodzenia Louisa Marcoussisa (1878–1941), Louis Marcoussis. Polski twórca kubizmu. Artysta ten obok Picassa i George’a Braque’a na początku XX w. należał do grona twórców kubizmu. Sezon letni 2019 roku natomiast otworzyliśmy wyjątkowym pokazem wybranych z dziesięciu polskich kolekcji prywatnych prac Andrzeja Wróblewskiego (1927–1957), Andrzej Wróblewski (1927–1957). Obraz przekonywający bezwzględnie *. Naszym wystawom towarzyszą rzetelnie przygotowane katalogi, z merytorycznym opracowaniem prezentowanych obiektów.

Co musisz o nas wiedzieć?

 

Wyselekcjonowana oferta

W ciągu roku organizujemy 4 główne aukcje, każdą poprzedzają staranne i długotrwałe przygotowania. Takie kompleksowe podejście gwarantuje niezaprzeczalną unikalność oferowanych obiektów oraz indywidualne podejście do każdego z nich. Wybrane przez nas dzieła sztuki traktowane są z należytą uwagą i starannością, oferowane precyzyjnie pod gusta poszczególnych kolekcjonerów. Skupienie się na wyselekcjonowanej ofercie daje efekt w wysokiej skuteczności sprzedaży.

Szybka wypłata środków

Nasz zespół pomaga uzyskać najlepszą cenę obiektu, a przejrzyste procedury gwarantują sprzedającemu szybką wypłatę środków — w ciągu maksymalnie 7 dni od momentu dokonania płatności przez nabywcę.

Obowiązkowa weryfikacja autentyczności

W procesie weryfikacji autentyczności dzieł sztuki Dom Aukcyjny Libra wykorzystuje zaawansowane techniki analizy oraz badania chemiczne. Współpracujemy z uznanymi na rynku sztuki ekspertami. Specjalistów dobieramy indywidualnie, zgodnie z klasyfikacją konkretnego dzieła.

Obiektywna wycena wartości

Dzięki wieloletniej ewidencji transakcji prywatnych oraz analizy notowań aukcyjnych jesteśmy w stanie dokonać obiektywnej wyceny wartości danego dzieła sztuki, uwzględniając jego stan techniczny, historię i walory artystyczne.

Dyskretne sprzedaże private sale

Ważnym filarem naszej działalność są sprzedaże Private Sale. To dyskretna transakcja sprzedaży lub zakupu dzieła sztuki tylko pomiędzy zainteresowanymi stronami. Jako doświadczeni marszandzi zdajemy sobie sprawę jakie znaczenie dla naszych klientów mogą mieć obiekty kolekcjonerskie. Oferowane w tym trybie dzieła nie są eksponowane w ofercie publicznej czy galeryjnej. Trafiają wyłącznie do wyselekcjonowanych odbiorców na podstawie spersonalizowanej oferty.

 


Nasi klienci

Nasi klienci to miłośnicy i kolekcjonerzy dzieł sztuki: właściciele firm, menadżerowie wysokiego szczebla, prawnicy, dyrektorzy muzeów w Polsce, przedstawiciele branży finansowej i private equity. To wyjątkowa grupa osób z dużym potencjałem finansowym i intelektualnym, osoby wymagające i wrażliwe estetycznie.

Docieramy do nich nie tylko dzięki wartościowej i przemyślanej ofercie artystycznej i inwestycyjnej, lecz także poprzez zbudowanie indywidualnego zaufania do nas — specjalistów doskonale znających się na sztuce i na mechanizmach rynku sztuki.

Nasze katalogi

To ponad 100 stron fotografii i tekstów. Wyróżnia je luksusowy druk, dopracowany w najmniejszych szczegółach projekt graficzny, piękne reprodukcje i starannie przygotowane przez historyków sztuki teksty. Katalogi Domu Aukcyjnego Libra uznawane są za najlepsze pośród katalogów domów aukcyjnych w Polsce.

Odpowiedzialny biznes

Mimo, że sztuka jest całym naszym światem wiemy, że nie jest  ona na szczycie w hierarchii potrzeb człowieka. Dlatego pamiętamy o tych, których podstawowe potrzeby nie są na co dzień zaspokajane i deklarujemy przekazanie 3% zysków z każdej aukcji na fundacje charytatywne, skutecznie wspierające różne grupy potrzebujących. Każdy, kto dokona zakupu dzieła sztuki na aukcji w Domu Aukcyjnym Libra, może pomniejszyć prowizję aukcyjną o 3 % wartości zakupu i przekazać je na jedną ze zweryfikowanych fundacji.

  • Fundacja GESSEL dla Muzeum Narodowego w Warszawie
  • IVY Poland
  • Synapsis
  • Fundacja Wiewiórki Julii
  • Kabbalah Centre Poland
  • Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta
  • Fundacja im. Grzegorza Góraka
  • Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Korabiewicach
  • Fundacja One Day
  • Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych przy Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki