Oferta galeryjna

Kontakt w sprawie obiektów:

info@artlibra.pl

+ 48 660 299 912

Stanisław Ignacy Witkiewicz(1885-1939)

Portret męski, 1917

pastel, węgiel, papier; 61,5 × 47 cm (w świetle oprawy)

sygnowany l. d.: „Ignacy Witkiewicz 1917 | 3/IX”; na odwrocie nalepki wystawowe z danymi obrazu: z Muzeum Narodowego w Krakowie z 1966 r. oraz Muzeum Narodowego w Poznaniu z 1967 r.

  • Stanisław Ignacy Witkiewicz 1885–1939. Katalog dzieł malarskich, oprac. I. Jakimowicz, A. Żakiewicz, Warszawa 1990, il. 151, s. nlb., opis s. 77.
  • Formiści, oprac. I. Jakimowicz, Muzeum Narodowe, Warszawa 1985, s. 73, nr kat. 1046.
  • Stanisław Ignacy Witkiewicz. Twórczość plastyczna. Katalog wystawy [wstęp: H. Blum], Muzeum Narodowe, Kraków 1966, nr kat. 10.
  • I. Jakimowicz, Witkacy w Rosji, [w:] „Rocznik Muzeum Narodowego w Warszawie“, Warszawa 1984, il. 11 na s. 186.

Pochodzenie:

  • kolekcja Tadeusza Boya-Żeleńskiego
  • kolekcja Stanisława Żeleńskiego
  • kolekcja prywatna, Polska

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Małgorzata Łada-Maciągowa(1881-1969)

Na maskaradę, koniec lat 20. XX w.

gwasz, ołówek, papier; 20,5×31 cm (w świetle passe partout)
sygnowany p.d. „na maskaradę”, l.d. monogram wiązany artystki „MŁM”

Cena:
7000 zł

Jan Berdyszak1934-2014

Kompozycja XVI, 1962

akwarela, gwasz, papier milimetrowy; 57×39 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. „Jan Bedyszak | 1962 | XVI”

Cena:
10 000 PLN

Adam Marczyński(1908-1985)

Kompozycja geometryczna, 1963

gwasz, papier; 35,5×46,5 cm
sygnowany l.d. „marczyński”, na odwrocie nalepki z danymi pracy

Cena:
5000 zł

Marek Włodarski (1898–1960)

Postać i pejzaż, ok. 1929

akwarela, lawowanie / papier naklejony na tekturę

21,3× 32,8 cm

46 × 54 cm (w oprawie)

na odwrociu numer: IV 483 | 1616

Marek Włodarski (Henryk Streng) 1903–1960. Katalog wystawy monograficznej w Muzeum Narodowym w Warszawie, Warszawa 1981, s. 106, kat. 483

Cena:
13 000 PLN

Franciszek Starowieyski1930-2009

Projekt plakatu, nd.

ołówek, flamaster, papier; 29,5×21,5 cm; na odwrociu pieczęć ‚z rysunków Franciszka Starowieyskiego’ z monogramem wiązanym ‚FBS’ oraz pieczęć ‚potwierdzam autentyczność’ z odręcznym podpisem: ‚J. M. Starowieyski’

Cena:
1000 zł

Bronisław W. Linke(1906-1962)

Mogiła, 1933

akwarela, tusz, drapanie, papier; 54,4 × 41,5 cm
sygnowany p.d.: „BWLinke 1933”

Cena:
41 000 PLN

Władysław Strzemiński1893 – 1952

Prządka, 4 II 1950

ołówek, papier, 40 × 30,5 cm

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Władysław Strzemiński(1893–1952)

Sosny nad morzem, 1939

ołówek, papier; 31×38,5 cm

opisany zielonym atramentem l.g.: „105”

Proweniencja:

  • kolekcja prywatna, Niemcy
  • własność Niki Strzemińskiej

  • Strzemiński 1893–1952. W setną rocznicę urodzin, Muzeum Sztuki w Łodzi, 1994
  • Warsztat Władysława Strzemińskiego, Galeria Sztuki Współczesnej Anny Wesołowskiej w Łodzi, 1985

  • Władysław Strzemiński 1893–1952. W setną rocznicę urodzin, kat. wyst., Muzeum Sztuki w Łodzi, red. J. Janik, Z. Karnicka, J. Ładnowska, Łódź 1994, s. 223, poz. VI.10
  • Warsztat Władysława Strzemińskiego, kat. wyst., Galeria Sztuki Współczesnej Anny Wesołowskiej w Łodzi, Łódź 1985, poz. 6 (il.)

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

wg Pabla Picassa1881–1973

Figure au corsage rayé

litografia / papier

70 × 51,5 cm

79,5 × 62,5 cm (w oprawie)

opisany na odwrociu wzdłuż dolnej krawędzi: Abzug vor aller Schrift und „épreuve d’imprimeur” Kostete W.E
opisany na passe-partout: PABLO PICASSO. FARBLICHTDRUCK UND FARBPHOTOGRAFIE VON MOURLOT, PARIS 1963 CZWIKLITZER 231

Numer edycji i rok odbitki nieokreślony

Cena:
7500 PLN

Andrzej Wróblewski(1927–1957)

Dziewczynka na stołku

Dziewczynka na stołku

olej, tusz, papier; 61×43 cm

Proweniencja:

  • zakup od rodziny artysty

  • Andrzej Wróblewski 1927–1957. Retrospektywa, Muzeum Narodowe w Krakowie, 1996
  • Andrzej Wróblewski 1927–1957. Retrospektywa, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, 1995

  • Unikanie stanów pośrednich. Andrzej Wróblewski (1927–1957), red. M. Ziółkowska, W. Grzybała, Warszawa 2014, s. 111, poz. kat. 100

Praca posiada certyfikat Fundacji Andrzeja Wróblewskiego.

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Stanisław Ignacy Witkiewicz "Witkacy"(1885 –1939)

Portret Zofii Dembowskiej-Romer, 1935

pastel, węgiel / papier
64 × 48,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: Witkacy | 1935 | 11 | VI | Z.Z.W.,
opisany p.d.: (T.E) | ND | NΠ
na odwrociu nalepki depozytowe Zamku Królewskiego
w Warszawie

Proweniencja:

  • Depozyt rodziny Romerów w Fundacji Zbiorów
    im. Ciechanowieckich
  • Depozyt Zamku Królewskiego w Warszawie do 1999 roku

  • Zofia Romer. Gdy maluję, przestaję myśleć…, Wspomnienia
    1885–1943, red. M. Rodowicz, Warszawa 2015 (il. na okładce)

  • Stanisław Ignacy Witkiewicz 1885–1939. Katalog dzieł malarskich,
    oprac. I. Jakimowicz, A. Żakiewicz, Warszawa 1990 (poz. 1929,
    s. 135)

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Andrzej Wróblewski(1927– 1957)

[Abstrakcja – miasto]

olej, gwasz, tektura, 36,8 × 51,7 cm
(dawniej obraz dwustronny, na odwrocie Zatopione miasto – studium. Obrazy rozdzielono w 2002 r.)

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Andrzej Fogtt ur. 1950

Pamięci Apollinoer'a [sic], 2010

olej / płótno

150 × 100 cm

161 × 110,5 cm (w oprawie)

sygnowany i datowany p.d.: Fogtt 2010

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu p.g.: Fogtt | pamięci Apollinoer’a | 150×100 | olej

z dedykacją l.g.: Państwu | Beacie i Grzegorzowi | błękitnego | nieba i kolorowego szczęścia na | zawsze | A. Fogtt 29.VI 2012 R.

Cena:
21 500 PLN

Jerzy Nowosielski(1923-2011)

Abstrakcja, 1958

ołówek, gwasz, papier; 26×18 cm (w świetle passe partout)
na odwrocie napis (druk maszynowy): „Jerzy Nowosielski | Abstrakcja, 1958 | szkic ołówkiem”

Cena:
10 500 zł

Eugeniusz Markowski1912–2007

Postaci, 1990–1991

technika własna, gwasz / papier

50 × 40 cm (w oprawie)

napisy odautorskie w obrębie kompozycji

Cena:
14 500 PLN

Jan Berdyszak1934-2014

Requiem I, 1966

olej, papier; 64,5×47 cm; sygnowany l.d.: „I | 19 | 66 | JAN | BER | DYSZ | AK”

Cena:
11 000 PLN

Tadeusz Kantor(1915-1990)

Szkic postaci

tusz, flamaster, papier; 20,5×23 cm
sygnowany p.d. „t. kantor”

Cena:
10 000 zł

Eugeniusz Markowski 1912–2007

Postać

tusz, kolaż / papier

22 × 16 cm (w świetle oprawy)

32,5 × 26,5 cm (w oprawie)

sygnowany śr.d.: E. Markowski [nieczytelne]

Cena:
4 500 PLN

Rajmund Ziemski (1930-2005)

bez tytułu, lata 60. XX wieku

gwasz, papier naklejony na deskę; 72×96 cm
sygnowany p.d.: „27-III-6… [nieczytelne] | R. ZIEMSKI”

Cena:
19 000 zł

Numer katalogowy: 13

Jan Berdyszak 1934-2014

Projekt wyobrażeń, 1980

gwasz, papier; 29×22 cm; sygnowany l.d.: „JAN | BER | DYSZ | AK | 1980”, opisany na odwrocie: „PROJEKT | WYOBRAŻEŃ | 1980”

Cena:
3500 PLN

Numer katalogowy: 13

Stefan Gierowski, CDLXXXIV, 1982ur. 1925

CDLXXXIV, 1982

olej / płótno

100 × 70 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu p.g.: S. Gierowski | ob. CDLXXXIV | Warszawa 1982

Praca posiada certyfikat Fundacji Stefana Gierowskiego

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Jan Tarasin(1926-2009)

Przedmioty, nd.

serigrafia, papier; 39,5×28,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. „Jan Tarasin”

Cena:
1500 zł

Ryszard Winiarski1936–2006

Chance in game for one, 1987

akryl, ołówek / płyta

81,7 × 81,7 cm

sygnowany i datowany p.d.: winiarski ’87

opisany l.d.: chance in game for one

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: przypadek w grze | dla jednego – winiarski ’87

Proweniencja:

Kolekcja prywatna, Wielka Brytania (od lat 90.)

Cena:
93 000 PLN

Rajmund Ziemski(1930-2005)

Pejzaż 37/77, 1977

olej, płótno; 125 × 45 cm
sygnowany l.d. „RAJMUND ZIEMSKI 77.”, na odwrocie: „RAJMUND ZIEMSKI | PEJZAŻ 37/77 | 125 × 45”

Cena:
20 000 PLN

Numer katalogowy: 15

Adam Marczyński(1908–1985)

Czerwony refleks, 1973

technika własna/relief, akryl, płyta, tektura; 60 × 42 cm

sygnowany na odwrocie: „Adam MARCZYŃSKI | »CZERWONY REFLEKS« | 1973”; nalepka DESA; nalepki inwentarzowe

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Numer katalogowy: 16

Jan Berdyszak(1934 – 2014)

Całość, 2008

akryl, płótno, deska, 63 × 27,5 cm

Cena:
15 000 PLN

Numer katalogowy: 16

Andrzej Nowackiur. 1953

18.02.2011, 2011

akryl, relief, technika własna / płyta

63 × 63 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 18.02.11 | A. NOWACKI | 2011

Cena:
21 500 PLN

Numer katalogowy: 18

Jan Dobkowskiur. 1942

Dźwięki, 1994

olej / płótno

120 × 160 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: Jan Dobkowski | „DŹWIĘKI VI” 1994 | ACRYL | 120 × 160 cm

Cena:
29 000 PLN

Henryk Musiałowicz(1914-2015)

Z cyklu „Narodziny Ziemi”, 1987

technika mieszana, olej, złota farba, piasek, płyta pilśniowa; 38 × 55 cm
sygnowany na odwrocie: „Z CYKLU: NARODZINY ZIEMI | 38 × 55 | 1987 | MUSIAŁOWICZ”

Cena:
9500 zł

Jan Dobkowskiur. 1942

Bez tytułu, 1993

pastel / papier

50 × 70 cm

68,3 × 88,3 cm (w oprawie)

sygnowany i datowany l.d.: Jan Dobkowski 1993 R.

Cena:
4 500 PLN

Numer katalogowy: 20

Roman Artymowski(1919 – 1993)

Znak, 1964

olej, płótno, 94 × 94 cm

Cena:
20 000 PLN

Numer katalogowy: 20

 Jan Dobkowskiur. 1942

Bez tytułu, 1993

pastel / papier

50 × 70 cm

sygnowany i datowany p.d.: Jan Dobkowski 1993 r.

Cena:
4 500 PLN

Numer katalogowy: 21

Jan Tarasin1926–2009

Przedmioty policzone, 1983

olej / płótno

70,5 × 97,5 cm

81 × 108 cm (w oprawie)

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu p.g.: Jan Tarasin 1981–3 | ,,PRZEDMIOTY POLICZONE

na odwrociu papierowa nalepka Gallery Vienna (Chicago)

Wystawy:

Treadway-Toomey Gallery, 2017, Cincinnati OH, USA

Proweniencja:

Kolekcja prywatna, Warszawa

Treadway-Toomey Gallery, Cincinnati OH, USA

Cena:
110 000 PLN

Stanisław Dróżdż1939–2009

Od Do, 1969/1993

odbitka fotograficzna / papier

24,5 × 18 cm

opisany na odwrociu p.d.: Stanisław Dróżdż | ,,Od Do” 1969–1993 r

Cena:
14 500 PLN

Andrzej A. Sadowski(1946-2016)

Siena, Via di Pantaneto, 2012

gwasz, papier; 45,5×29,5 cm
sygnowany l.d. „A.A. Sadowski | 2012”, na odwrocie autorskie napisy z danymi pracy

Cena:
10 000 zł

Tadeusz Szpunar(ur. 1929)

Kompozycja, lata 70. XX wieku

relief, akryl, drewno / sklejka
181,5 × 76,5 × 20 cm
sygnowany na odwrociu: TADEUSZ | SZPUNAR

Proweniencja:
Kolekcja prywatna, Polska (zakup od artysty)

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Arika Madeyjska 1928–2004

Bez tytułu

olej / płótno

81 × 100 cm

86 × 105 cm (w oprawie)

sygnowany p.g.: MADEYSKA

Cena:
14 500 PLN

Jan Ziemski(1920–1988)

Kompozycja op-artowska z kulką, 1966

technika własna/relief, akryl, drewno; 60 × 80 × 9 cm

sygnowany na odwrocie: „JAN ZIEMSKI | LUBLIN | AZOTY | 1966”

Proweniencja:

  • kolekcja prywatna, Kraków
  • kolekcja rodziny Wojno

  • Jan Ziemski, Z polskich kolekcji prywatnych, Muzeum Narodowe w Kielcach 2009
  • Sympozjum Artystów i Naukowców w Puławach w 1966

  • Jan Ziemski, Z polskich kolekcji prywatnych, katalog wystawy pod red. Iwony Rajkowskiej, Kielce 2009

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Eugeniusz Markowski(1912–2007)

Portret Jowity, lata 70. XX wieku

olej / płótno
81,5 × 65,7 cm
sygnowany p.d.: m
na odwrociu, na blejtramie cztery papierowe nalepki eksportowe
z błędnym tytułem „portret Elżbiety”

Cena:
24 500 PLN

Bez tytułu

olej / płótno

81 × 100 cm

86 × 105 cm (w oprawie)

sygnowany p.g.: MADEYSKA

Cena:
14 500 PLN

Stanisław Fijałkowski(ur. 1922)

75 urodziny, 1997

olej, płótno; 116 × 85 cm

sygnowany na odwrocie (blejtram): „S. Fijałkowski 75 urodziny 1997 26/97”

  • Stanisław Fijałkowski, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 2003.

  • Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Poznaniu, red. W. Nowaczyk i in., Poznań 2003, s. 223, nr kat. 256.

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Adam Marczyński(1908 – 1985)

Konkret 11, ok. 1959

technika własna / olej, smoła, piach, deska, 145 × 85 cm

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Numer katalogowy: 27

Antoni Fałatur. 1942

Portret rodzinny, 1987

olej / płótno

80 × 59,5 cm

95,5 × 76 cm (w oprawie)

sygnowany i datowany p.d.: Antoni Fałat | 3 [w okręgu] 6.II.87

na odwrociu: [nieczytelne]

Cena:
10 000 PLN

Numer katalogowy: 28

Jan Berdyszak(1934 –2014)

Księga związanej przezroczystości, 1977–2005

szkło, lina: 27,5 × 42 × 16 cm

sygnowany na odwrocie: „JAN | BER | DYSZ | AK”

  • T. Książek, Potencjalizm księgi, „Exit”, nr 4 (68)/2006.
  • Jan Berdyszak. Prace 1960–2006, oprac. M. Smolińska, W. Makowiecki, M. Pawłowski, Galeria Miejska Arsenał, Poznań 2006, poz. kat. 205, repr. s. 230 i 231.

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Jan Lebenstein (1930-1999)

Minstrele. Ilustracja poezji Eugenio Montale, 1972

sygnowany p.g.: „Lebenstein”

Cena:
1200 zł

Tadeusz Dominik(1928–2014)

Ogród, lata 70. XX wieku

olej / płótno
95 × 80 cm
sygnowany l.d.: DOMINIK

Cena:
42 000 PLN

Bronisław Kierzkowski1924–1993

Kompozycja, ok. 1960

akwarela, gwasz, tusz / papier

21 × 21 cm

37 × 37 cm (w oprawie)

sygnowany p.d.: B. Kierzkowski

Cena:
3 000 PLN

Tadeusz BRZOZOWSKI

Szatan, 1963

tusz, akwarela, papier
48 x 26,5 cm

Cena:
8 000 zł

Judyta Sobel(1924–2012)

Martwa natura z biedronką lata 90. XX wieku

olej / płótno
60,5 × 50 cm
sygnowany l.d.: J. SOBEL

Cena:
4 500 PLN

Natalia LLur. 1937

Sztuka konsumpcyjna, 1973 [lifetime print]

31 Natalia LL (ur. 1937)

Sztuka konsumpcyjna

1973 [lifetime print]

wydruk cyfrowy / pianka

edycja 2/5

100,5 × 129,5 cm (w oprawie)

sygnowany na odwrociu l.g: NATALIA LL | SZTUKA KONSUMPCYJNA 1973 | CONSUMER ART 1973 | 2/5

Cena:
43 000 PLN

Natalia LLur. 1937

Macierzyństwo

17,4 × 22,6 cm (w świetle passe-partout)

35,5 × 41 cm (w oprawie)

sygnowany l.d.: NATALIA LL

opisany na odwrociu śr.: pieczątka z adresem mgr Natalia Lach-Lachowicz | artysta-fotografik | POLEN | „MUTTERGLUCK” | „MACIERZYŃSTWO”

nr identyfikacyjny p.g.: Exp. | 263/16

Cena:
6 500 PLN

Natalia LLur. 1937

Dwa oblicza, 1966

23,3 × 29 cm

42 × 47 cm (w oprawie)

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu śr.: NATALIA LL | „DWA OBLICZA” | 1966

nr identyfikacyjny p.d.: ID 64969

Cena:
6 000 PLN

Włodzimierz Pawlakur. 1957

Dziennik B, 7020–7046, 1996

asamblaż, tektura, plexi

23,3 × 33,2 × 6 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu l.g.: WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK B | 7020–7046 | 1996 | 5 | 5

Cena:
10 000 PLN

Bronisław Kierzkowski(1924 – 1993)

Relief, 1973

technika własna, relief, drewno, olej, płyta paździerzowa, gwoździe, pasy skórzane, 126 × 58,5 cm

Cena:
23 000 PLN

Włodzimierz Pawlakur. 1957

Wierzba Staszkowi i Nel, 1983

olej / płótno

80 × 70 cm

sygnowany i opisany na krośnie śr.g.: WŁODZIMIERZ PAWLAK 80×70 WIERZBA STASIOWI I NEL

datowany na krośnie p.g.: 1983

Cena:
47 000 PLN

Włodzimierz Pawlak(ur. 1957)

Dziennik, 1988-1992

asamblaż, tektura / plexi
23,3 × 33,2 × 6 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 34 | WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK [nieczytelne] | 1927–[nieczytelne]95 | 1988–1992 | 230 × 320

Cena:
10 000 PLN

Włodzimierz Pawlakur. 1957

Dziennik 28 VI – 08 X, 2018

 olej / płótno

150 × 100 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK 28 VI – 08 X – 150 × 100 | 2018

Cena:
47 000 PLN

Andrzej J. Sadowski1946–2016

Widok z zamku w Chillon, 1998

 gwasz / papier

28 × 41,7 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu l.g.: 562. | ANDRZEJ J. SADOWSKI | ŁÓDŹ UL. BOYA ŻELEŃSKIEGO 5 M 42A | WIDOK Z ZAMKU CHILLON NA JEZIORO GENEWSKIE I ALPY BERNEŃSKIE.” | GWASZ / PAPIER, WYM. 28 × 41,7 cm, 1998.

Cena:
10 000 PLN

Andrzej J. Sadowski1946–2016

Alfa-Sud, 1977

olej / płótno

38,5 × 55 cm

48,5 × 66 cm (w oprawie)

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu śr.g.: „ALFA-SUD”, p.g.: 120 | A. SADOWSKI | 1977

na odwrociu nalepka papierowa z danymi pracy

Cena:
27 500 PLN

Arika Madeyska(1928-2004)

Bez tytułu

olej / płótno
100 × 100 cm
sygnowany p.g.: MADEYSKA
na odwrociu na blejtramie opisany: ARIKA MADEYSKA 33.BD. GARIBALDI PARIS 750/5 | 130/100 × 100, nalepka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Zachęta

Cena:
14 500 PLN

Andrzej Urbanowicz(1938-2011)

Listy do Eris 0703

technika własna, akryl / płyta
101 × 101 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: ANDRZEJ URBANOWICZ | LISTY DO ERIS. 0703, monogram wiązany AU

Cena:
21 000 PLN

Stanisław Młodożeniec ur. 1953

Pocztówka z Rzymu, 2012

olej, karton

50×60 cm

sygnowany p.g.: „S. Młodożeniec | 2012”

Cena:
5800 zł

Natalia LL(ur. 1937)

Stany skupienia (dyptyk), 1980

fotografia czarno-biała / papier fotograficzny, vintage print
9,5 × 10,5 cm (× 2)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: NATALIA LL | STANY SKUPIENIA | 1980

Cena:
16 000 PLN

Andrzej Sadowski1946–2016

Robert de Niro w filmie „Taksówkarz”, 1977

akryl, płótno; 84 × 102,5 cm; sygnowany p.d. „A. A. SADOWSKI | 1977”, na odwrocie (dwukrotnie): „127. | A. A. SADOWSKI, ŁÓDŹ | ROBERT DE NIRO W FILMIE TAKSÓWKARZ | AKRYL, WYM: 81 × 100 cm, 1977”; nalepki z danymi pracy w języku polskim i niemieckim

Cena:
28 000 zł

Natalia LL(ur. 1937)

Morfem A, 1974

kredka / papier
70 × 49 cm
sygnowany p.d.: NATALIA LL
opisany i datowany l.d.: MORFEM A / 1974

Cena:
11 500 PLN

Igor Mitoraj1944–2014

Perseusz, 1988

odlew, brąz patynowany, trawertyn

48 × 10 × 17 cm (z podstawą)

sygnowany l.d.: MITORAJ

opisany z tyłu numerem seryjnym:  A 15/1000

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Jarosław Eysymontur. 1956

Pejzaż, 2018

akryl / płótno

91,5 × 64,5 cm

98,5 × 72 cm (w oprawie)

sygnowany p.d.: J. Eysymont

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu l.g.: Jarosław 2018 | Eysymont | „pejzaż” | 65 × 92 acryl, płótno

Cena:
3 200 PLN

Jerzy Lewczyński 1924-2014

bez tytułu, 1960

fotografia czarno-biała, papier

49×40,5 cm

fotografia opisana l.d.: 1960, p.d.: sygnowana „JL”, na odwrocie pieczęć artysty oraz sygnatura: „JL”

Cena:
3 500 PLN

Dariusz Mląckiur. 1963

Koperta, 2004

technika mieszana / płyta korkowa

60 × 90 cm

70,5 × 100,5 cm (w oprawie)

p.d. okrągła pieczęć z napisem: DARIUSZ MLĄCKI WARSZAWA

Cena:
8 500 PLN

Numer katalogowy: 52

Jerzy Lewczyński 1924-2014

Bez tytułu, 1960

Fotografia czarno-biała, papier

50×32 cm

Cena:
3 500 PLN

Numer katalogowy: 53

Jadwiga Sawicka(ur. 1959)

Płacz płać, 2008

olej, akryl, płótno; 60×50 cm

sygnowany na odwrocie: „JADWIGA SAWICKA | 2008”

Proweniencja:

  • Jadwiga Sawicka. Miła i dobra, Galeria EGO, Poznań, 2008.

Cena:
17 000 PLN

Numer katalogowy: 53

Urszula Wilkur. 1959

Bluemetria 3–4, 2017

 olej, akryl / płótno

100 × 135 cm

sygnowany p.d.: Wilk 2017

sygnowany, datowany na odwrociu l.g.: URSZULA WILK | 2017

opisany na odwrociu p.g.: BLUEMETRIE | 3/4

Cena:
13 000 PLN

Aleksandra Waliszewska(ur. 1976)

bez tytułu, 2012

technika własna/gwasz, karton; 25 × 35 cm

Cena:
9 500 zł

Urszula Wilkur. 1959

Z cyklu Linie. Niezależne byty malarskie, 2014

olej, akryl / płótno

80 × 80 cm

sygnowany l.d.: Wilk 2014

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu p.g.: Urszula Wilk | 2014 | LINIE

Cena:
7 000 PLN

Jan Dobkowski(ur. 1942)

Serce, 1993

pastel / papier
28 × 38,3 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: Jan Dobkowski
datowany p.d.: 1993 ROK

Cena:
3 500 PLN

Eugeniusz Mincielur. 1958

Bez tytułu, 2017

akryl, cement / płótno

120 × 100 cm

sygnowany i datowany l.d.: MINCIEL 2017

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu l.g.: E | MINCIEL | AKRYL | CEMENT | 2017 | XXX

Cena:
13 000 PLN

Numer katalogowy: 57

Paweł Dunalur. 1978

Bez tytułu, 2007

olej, płótno; 150 × 150 cm
sygnowany na odwrocie

Cena:
8000 PLN

Numer katalogowy: 58

Mikołaj Chylakur. 1975

Stan nieważkości, 2008

olej, płótno; 110 × 110 cm
sygnowany na odwrocie: „MIKOŁAJ CHYLAK | „STAN NIEWAŻKOŚCI” 2008 | ol./pł. 110 × 110 | www.mikolajchylak.com”

Cena:
2500 PLN

Numer katalogowy: 58

Bartek Otocki(ur. 1978)

bez tytułu z cyklu: „Zostało mniej czasu niż się wydaje”, 2017

olej, płótno; 80 × 100 cm
sygnowany na blejtramie: „B. Otocki, z cyklu „Zostało mniej czasu niż się wydaje” 2017, Beta | BEZ TYTUŁU/UNTITLED”

Cena:
5 500 zł

Numer katalogowy: 58

Wnętrze I, 1977

ołówek / papier
23,2 × 34,4 cm
sygnowany, datowany i opisany wzdłuż dolnej krawędzi: „Wnętrze I” | rys. ołówkiem | A. Sadowski 1977; na odwrociu opisany: ANDRZEJ A. SADOWSKI, ŁÓDŹ |
„WNĘTRZE I” | OŁÓWEK/PAPIER, WYM: 23,2 × 34,4 cm, 1977

Cena:
8 500 PLN

Numer katalogowy: 58

Dobrawa Borkałaur. 1990

The Space Is Where Mind Is, 2014

technika własna [malarstwo na szkle] / lightbox

60 × 60 cm

Cena:
3500 PLN

Paweł Kałużyńskiur. 1979

Palmy, 2019

olej, akryl, szkliwo / płótno

100 × 80cm

sygnowany, datowany i opisany odwrociu śr.d.: Paweł Kałużyński 2019 | „Palmy” | olej / akryl / szkliwo

sygnowany wzdłuż prawej krawędzi: Kałużynski

Cena:
5 500 PLN

Numer katalogowy: 60

Piotr Krzymowskiur. 1989

Suck it up, 2017

 wydruk graficzny typu Lambda / papier fotograficzny Fuji Flex Foil, edycja 6/25

80 × 60 cm

102 × 79 cm (w oprawie)

sygnowany i opisany na odwrociu:

6 / 25 Piotr Krzymowski 2018

Wystawy:

Emotional Baggage, Exhibit A, London, 2017

Cena:
4 000 PLN

Numer katalogowy: 61

Piotr Krzymowskiur. 1989

Wierzę, że mogę sobie wyobrazić kolor, którego nigdy wcześniej nie widziałem, 2017

wydruk / archiwalny papier Hahnemühle, skan filmu 16mm zniszczonego podczas obróbki termicznej, ed. 3 + 2 AP

60 × 42 cm

82 × 57 cm (w oprawie)

sygnowany i datowany p.d.: Piotr Krzymowski 2017

opisany l.g.: 1.3.

Wystawy:

Whitechapel Gallery, Londyn, 2011

CCA, Glasgow, 2013

Art Basel Miami, 2016

L’Étrangere Gallery, Londyn, 2017

Cena:
6 500 PLN

Numer katalogowy: 65

Natalia Lach-Lachowicz(ur. 1937)

Sztuczna fotografia, (dyptyk), 1975

2 odbitki vintage print; 17,5 × 22,5 cm każda

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Numer katalogowy: 67

Bez tytułu, 2012

technika własna / papier
35 × 25 cm

Cena:
11 500 PLN

Numer katalogowy: 69

Andrzej Czarnacki(ur. 1968)

Wiązania tensoryczne, 2004-2010

olej / płótno
60 × 85 cm
na odwrociu opisany na nalepce: wiązania tensoryczne | olej na płótnie, 2004–2010, 85 × 60 cm

Andrzej Czarnacki: Skłonność uparta, Muzeum Sztuki w Łodzi, 2015.

Cena:
28 000 PLN

Numer katalogowy: 71

Wojciech Bąkowski(ur. 1979)

Przykre wakacje, ed. 1/1, 2008

akwarela na taśmie filmowej, odbitka na papierze fotograficznym; 24×40 cm

Cena:
6500 PLN

Numer katalogowy: 71

Aleksandra Waliszewska ur. 1976

Bez tytułu, 2013

technika własna/gwasz, karton

35×25 cm

sygnowany na odwrocie: „Waliszewska”

Cena:
7000 PLN

Numer katalogowy: 72

Bartek Materka(ur. 1973)

Keep Calm, Breath Deeply, 2015

olej, płótno; 160 × 160 cm

sygnowany na odwrocie: „Bartek Materka | Keep calm | Breath deeply | 2015, oil/canvas”

Cena:
18 000 PLN

Numer katalogowy: 73

Magdalena Karpińska ur. 1984

Bez tytułu, 2014

tempera jajowa, papier

21×30 cm

Cena:
2000 PLN

Numer katalogowy: 73

Paweł Dunal(ur. 1978)

Bez tytułu, 2009

olej, płótno; 90 × 70 cm

sygnowany na odwrocie: „2009 r. | Paweł Dunal”; nalepka galerii m2

Cena:
2200 PLN

Numer katalogowy: 75

Aleksandra (Alex) Urban(ur. 1978)

Drzewo/Chappel, 2009

olej, płótno; 150×100 cm

sygnowany na odwrocie: „Alex Urban | 2009 | drzewo”

Cena:
7 200 PLN

Numer katalogowy: 78

Marianna Stuhrur. 1982

z cyklu "Alina", 2007

akwaforta, akwatinta, papier

60×90 cm

sygnowany ś.d. „z cyklu Alina no 2 | Stuhr | 2007”

Cena:
600 PLN