Na zakończenie wystawy „Stern–Rosenstein–Streng/Włodarski. Między świadomym a podświadomym. Reminiscencje Zagłady w twórczości tych, którzy przetrwali” zapraszamy na panel dyskusyjny z autorami tekstów do katalogu wystawy.

Porozmawiamy m.in. o roku 1968 w twórczości Erny Rosenstein, o pracy „Dół” Jonasza Sterna i o tym, że biografistyka jest ważna nawet w abstrakcji; zastanowimy się, dlaczego Marek Włodarski pozostał Markiem Włodarskim po wojnie i skąd wątki religijne w jego twórczości.

W dyskusji wezmą udział:

🌐Renata Piątkowska – doktor nauk humanistycznych, historyczka sztuki, zajmuje się sztuką i kulturą żydowską. Od 1999 roku pracuje w Muzeum POLIN, obecnie jako Główna Kuratorka Zbiorów. Autorka tekstu „Zagłada i ocalenie Jonasza Sterna” w katalogu wystawy.

🌐Adam Sandauer – doktor fizyki. Od kilku lat przewodniczący Stowarzyszenia Primum Non Nocere, zajmującego się m.in. pomocą dla ofiar błędów lekarskich. Syn znanego pisarza Artura Sandauera i Erny Rosenstein. W katalogu wystawy znalazł się zapis rozmowy z Adamem Sandaurem: „Są sprawy istotne i mniej ważne. Rozmowa z Adamem Sandauerem o Ernie Rosenstein”

🌐Piotr Słodkowski – doktor nauk humanistycznych, adiunkt na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego doktorat, poświęcony malarzowi Henrykowi Strengowi, wyszedł jako książka „Modernizm żydowsko-polski”.
Autor tekstu „Sztuka, wojna i tożsamość zagładowa. Przypadek Henryka Strenga / Marka Włodarskiego” w katalogu wystawy.

Dyskusję poprowadzi Iwona Wojnarowicz, historyczka sztuki, prezes Domu Aukcyjnego Libra.

Wstęp wolny, spotkanie w języku polskim.

Link do wydarzenia na FB

Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy paid course free download
download micromax firmware
Download Nulled WordPress Themes
online free course