„Aż 380 tysięcy złotych wyniosła cena obrazu Ryszarda Winiarskiego, który sprzedano na poniedziałkowej aukcji w Warszawie. Dom Aukcyjny Libra oferował dzieła polskich malarzy awangardowych. Na miejscu był portal tvp.info.

– Sztuka nowoczesna nie odwzorowuje świata jeden do jednego. Ona jest abstrakcyjna i awangardowa – tłumaczyła portalowi tvp.info Ewa Szok, prezes zarządu Domu Aukcyjnego Libra. W poniedziałek zakończyła się tam warszawska aukcja obrazów z tego nurtu.

Kolekcjonerom zaproponowano dzieła wyłącznie polskich artystów, m.in. Jana Berdyszaka, Teresy Pągowskiej oraz Stanisława Ignacego Witkiewicza. – Chcemy promować rodzimych malarzy. Sprowadzamy ich prace do kraju. To ważne, żeby dorobek kulturowy został tutaj zachowany – powiedziała Szok.

Największym sukcesem aukcji była praca „Obszar 148” Ryszarda Winiarskiego. Dzieło sprzedano za 380 tys. zł.

Przedstawicielka Domu Aukcyjnego wyjaśniła portalowi tvp.info, co determinuje cenę danego obrazu. – Pod uwagę brany jest m.in. dorobek artysty, jego wykształcenie i kariera – powiedziała Szok.

Dodała, że uczestnicy poniedziałkowej aukcji docenili zaprezentowany przez Dom dobór dzieł artystów, których „łączy wkład w historię polskiej sztuki”.

– Wiele prac jest odzwierciedleniem naszej historii i osobistych przeżyć artystów m.in. ze stanem wojennym – stwierdziła Szok.”

Czytaj więcej

Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download lava firmware
Download Premium WordPress Themes Free
udemy paid course free download