„Aż 380 tysięcy złotych wyniosła cena obrazu Ryszarda Winiarskiego, który sprzedano na poniedziałkowej aukcji w Warszawie. Dom Aukcyjny Libra oferował dzieła polskich malarzy awangardowych. Na miejscu był portal tvp.info.

– Sztuka nowoczesna nie odwzorowuje świata jeden do jednego. Ona jest abstrakcyjna i awangardowa – tłumaczyła portalowi tvp.info Ewa Szok, prezes zarządu Domu Aukcyjnego Libra. W poniedziałek zakończyła się tam warszawska aukcja obrazów z tego nurtu.

Kolekcjonerom zaproponowano dzieła wyłącznie polskich artystów, m.in. Jana Berdyszaka, Teresy Pągowskiej oraz Stanisława Ignacego Witkiewicza. – Chcemy promować rodzimych malarzy. Sprowadzamy ich prace do kraju. To ważne, żeby dorobek kulturowy został tutaj zachowany – powiedziała Szok.

Największym sukcesem aukcji była praca „Obszar 148” Ryszarda Winiarskiego. Dzieło sprzedano za 380 tys. zł.

Przedstawicielka Domu Aukcyjnego wyjaśniła portalowi tvp.info, co determinuje cenę danego obrazu. – Pod uwagę brany jest m.in. dorobek artysty, jego wykształcenie i kariera – powiedziała Szok.

Dodała, że uczestnicy poniedziałkowej aukcji docenili zaprezentowany przez Dom dobór dzieł artystów, których „łączy wkład w historię polskiej sztuki”.

– Wiele prac jest odzwierciedleniem naszej historii i osobistych przeżyć artystów m.in. ze stanem wojennym – stwierdziła Szok.”

Czytaj więcej

Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
udemy paid course free download
download lava firmware
Download WordPress Themes
udemy free download